SPORT

LKS ZAGRA O MISTRZA JESIENI!!!

Piłkarki Ludowego Klubu Sportowego z Wierzchowisk w ostatniej kolejce pierwszej rundy rozgrywek grupy południowej III ligi pewnie i wysoko pokonały na wyjeździe Iskrę Krzemień. Chociaż była to ostatnia seria gier w tej części sezonu podopieczne trenera Dariusza Kosika nie straciły jeszcze szansy, aby w ligowej tabeli wyprzedzić prowadzącą Kingę Krasnystaw i zdobyć tytuł mistrza jesieni.
lKS
Ekipa z Krasnegostawu dość niespodziewanie zremisowała ostatnio na wyjeździe z Porajem w Kraczewicach 3:3. Gubiąc w ten sposób dwa punkty Kinga ma już tylko „oczko” przewagi nad naszym zespołem. Warunek dla Wierzchowisk, aby przeskoczyć aktualne liderki tabeli to jakakolwiek wygrana w zaplanowanym na najbliższą sobotę, 7 listopada na godz. 14, zaległym meczu na własnym boisku z… Iskrą Krzemień. Zadanie, po wyniku spotkania sprzed kilku dni pomiędzy oboma zespołami, wydaje się banalnie proste do zrealizowania. Jednak gospodynie w żaden sposób nie zamierzają lekceważyć rywalek.
Cel jaki sobie założyliśmy przed rundą jest jak najbardziej do osiągnięcia. Wiemy jak to zrobić – powiedział krótko przed ostatnim meczem jesieni szkoleniowiec Wierzchowisk.
Wracając jeszcze do meczu Wierzchowisk z Iskrą trzeba przyznać, że wynik powinien być znacznie wyższy dla naszych piłkarek. W ciągu pierwszych dziesięciu minut ekipa dowodzona przez kapitankę Paulinę Goś miała kilka wyśmienitych sytuacji do zdobycia bramek. Z nich padł tylko jeden gol autorstwa Teresy Skupińskiej. Potem piłka dwa razy trafiała w słupek, a raz ostemplowała poprzeczkę. W dalszej części spotkania przyjezdne umiejętnie „punktowały” swoje rywalki i co także ważne zakończyły potyczkę z „czystym” kontem po stronie strat.
 
LKS ISKRA KRZEMIEŃ – LKS WIERZCHOWISKA 0:5 (0:2)
Bramki: Teresa Skupińska (3′), Paulina Goś (30′), Weronika Fabian (43′), Maja Dąbrowska (65′), Natalia Szczygieł (68′).
LKS Wierzchowiska: Aleksandra Mańko, Katarzyna Zaborek (41′ Natalia Flis), Natalia Pielecha, Anna Siczek, Dominika Kamińska (60′ Żaneta Drwal), Paulina Goś, Weronika Fabian, Sylwia Siennicka (41′ Sylwia Pawlak), Natalia Szczygieł, Maja Dąbrowska (67′ Amanda Wasilewska), Teresa Skupińska.
JacK
foto: www.facebook.com

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button