SPORT

PAULINA GOŚ: CEL OSIĄGNIĘTY – MAMY LIDERA!!!

Piłkarki Ludowego Klubu Sportowego z Wierzchowisk zakończyły rundę jesienną. Przed jej rozpoczęciem zespół nie ukrywał swoich aspiracji. Trener Dariusz Kosik mówił wprost, że celem jest walka o awans do II ligi. Kilka dni po ostatnim, zaległym meczu z Iskrą Krzemień wygranym 7:1, poprosiliśmy kapitan naszego zespołu Paulinę Goś o krótkie podsumowanie pierwszej części sezonu.
Paulina
* Runda jesienna zakończona na pierwszym miejscu. Można powiedzieć, że zakładany plan został wykonany?
– Zdecydowanie tak! Osiągnęłyśmy to czego chciałyśmy. Mamy lidera po tej rundzie.
* Początek sezonu był jak w kalejdoskopie. Najpierw wysoka wygrana 9:0 na wyjeździe, a parę dni później „zimny prysznic” u siebie w postaci przegranej 3:8 z Kingą. Co sobie wtedy pomyślałaś?
– Po porażce z Kingą rozumiałam, że nie wolno lekceważyć żadnego przeciwnika. Ten mecz wygrałyśmy już w „szatni” co się na nas srodze zemściło na boisku.
* Który mecz był najlepszy w Waszym wykonaniu?
– Wydaje mi się, że mecz rewanżowy z Kingą w Krasnymstawie. Po porażce u siebie coś do nas dotarło i nie zlekceważyłyśmy więcej tego rywala. Wygrałyśmy pewnie 5:1!
* W którym spotkaniu spisałyście się poniżej Waszych możliwości?
– Według mnie najsłabszym naszym meczem był ten ostatni z Iskrą. Dostosowałyśmy się do ich gry i nie pokazałyśmy do końca swoich umiejętności.
* Jak Twoim zdaniem w zespół wkomponowały się nowe zawodniczki?
– Uważam, że bardzo dobrze. Maja Dąbrowska to nasza najlepsza snajperka. Zdobyła osiem bramek w jednym meczu, rozstrzelała się nam dziewczyna. Oby tak dalej! Tereska Skupińska wniosła do nas dużo pozytywnej energii. Nie było meczu czy treningu, żeby się nie śmiała i podnosiła nas na duchu. Debiut Magdy Zwolak mówi sam za siebie. To co pokazała w zaległym meczu z Iskrą zrobiło mega wrażenie. Nowe dziewczyny dużo wniosły do naszej drużyny, ale sukces zawdzięczamy całemu zespołowi.
tabela
* Mocne strony LKS Wierzchowiska w tej rundzie?
– Przede wszystkim walka do końca. Za to wielki szacunek dla drużyny. Jesteśmy jak rodzina. Każda za każdą w ogień by poszła.
* Nad czym zespół musi mocno popracować przed drugą rundą???
– Musimy się zmobilizować i systematycznie przychodzić na treningi, bo przecież trening czyni mistrza!
* Wiosną czeka Was walka w grupie mistrzowskiej III ligi. Zagracie z Kinga Krasnystaw i Motor Lublin, a z grupy północnej dołączą: AZS II Biała Podlaska, SMS Niemce i Perły Lublin. Która z drużyn będzie najgroźniejszym rywalem w walce o awans do II ligi?
– Na to pytanie ciężko odpowiedzieć. Powiem tylko tyle, że żadnej z drużyn nie zlekceważymy. Cel jest jasny – walka o II ligę!
* Słowo od Pani Kapitan do najwierniejszych kibiców…
– W imieniu całego zespołu bardzo dziękuję za doping oraz zainteresowanie naszymi występami. Mam nadzieje, że wiosną także możemy na Was liczyć!!!
* Dziękuję za rozmowę i życzę powodzenia w rundzie wiosennej.
Rozmawiał: JacK

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button