AKTUALNOŚCIEDUKACJA

POMAGAJMY RAZEM Z „BRONKIEM”

IMG_0065Mikołajki tuż tuż. Dlatego młodzież z I LO w Świdniku zachęca by każdy, kto może dołączył do akcji charytatywnej i wspomógł darami dzieci z domu dziecka w Tuligłowach.
– Już piąty rok wspólnie z naszymi uczniami oraz Przedszkolem nr 4 organizujemy akcję charytatywną „Paczka mikołajkowa dla podopiecznych domu dziecka”. Dary można przynosić do sekretariatu szkoły do 4 grudnia. Potrzebne są kosmetyki, ubranka dziecięce i młodzieżowe (także używane, ale niezniszczone), kurtki i obuwie zimowe, czapki, szaliki, rajstopki, skarpety, śpiochy, przybory szkolne, plecaki, słodycze, gry i zabawki oraz pampersy. – mówi Aneta Jagieła, wicedyrektor I LO.im. W. Broniewskiego w Świdniku.
„Nasz Dom” im. Edmunda Bojanowskiego w miejscowości Tuligłowy (gm. Krasnystaw) to placówka opiekuńczo-wychowawcza, prowadzona przez Zgromadzenie Sióstr Służebniczek, w której przebywa 45 dzieci w wieku od 0 do 18 roku życia. Najmłodszy podopieczny ma dopiero 3 miesiące.
– Z tą placówką zapoznał nas lata temu były katecheta szkolny. Można powiedzieć, że nasza młodzież zaprzyjaźniła się z tymi dzieciakami. Siostry, które prowadzą Dom, na bieżąco informują nas o potrzebach i marzeniach dzieci. Każda paczka będzie dla konkretnej Marysi czy Mateuszka. Nasza młodzież bardzo się co roku w tę akcję angażuje. – wyznaje pani dyrektor.
Akcja połączona jest z inicjatywą „Rodacy Polakom”, w której dary, które pozostały z paczek, wysyłane są Polakom na Ukrainie.
Ale to nie wszystko. Już 20 listopada odbędzie się także charytatywny bal dla przedszkolaków z Przedszkola nr 4, zaplanowany na godz. 9.00, w sali gimnastycznej „Bronka” oraz turniej mikołajkowy w piłkę siatkową o puchar dyrektora I LO, na który biletem wstępu będą słodycze. Zabawa rozpocznie się 4 grudnia, o godz. 9.00, także w sali gimnastycznej szkoły.
Akcja potrwa do 4 grudnia. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 81 751 57 13.
 
 
D.C.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button