AKTUALNOŚCI

I FORUM PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1

DSC_3694W Zespole Szkół Nr 1 w Świdniku odbyło się I FORUM PRZEDSIĘBIORCZOŚCI. Impreza ta zorganizowana była w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, który uważany jest za największe na świecie święto przedsiębiorczości, obchodzone w 143 krajach, w tym w Polsce.
18 listopada 2015r. nasza szkoła w ramach I FORUM PRZEDSIĘBIORCZOŚCI gościła ludzi, organizacje, instytucje, firmy, którym zależy na rozwijaniu i promowaniu przedsiębiorczości w naszym regionie. Gośćmi byli Pan Starosta Dariusz Kołodziejczyk, Pan Wicestarosta Waldemar Białowąs, Prezes Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lublinie Pan Zbigniew Marchwiak, Specjalista ds. oświatowo-prawnych w Izbie Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lublinie Pani Magdalena Zabłocka oraz Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Świdniku Pan Marcin Troć. W spotkaniu uczestniczyli również pracodawcy z terenu powiatu świdnickiego, nauczyciele i uczniowie szkół gimnazjalnych oraz młodzież z Norwida.
Zaproszonych na uroczystości gości powitał Pan Krzysztof Gałan Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 im Cypriana Kamila Norwida w Świdniku, który zwrócił szczególną uwagę na potrzebę współpracy z pracodawcami z naszego regionu i propagowanie idei przedsiębiorczości wśród młodzieży.
O promowaniu przedsiębiorczości wśród społeczności lokalnej mówili również Starosta Pan Dariusz Kołodziejczyk oraz Wicestarosta Pan Waldemar Białowąs. Pani Ewelina Galant doradca zawodowy Z PUP w Świdniku przybliżyła wiadomości dotyczące pomocy oferowanej pracodawcom przez PUP w zakresie zatrudniania absolwentów szkół. Pan Zbigniew Marchwiak Prezes Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lublinie, podpowiedział nam jakie są oczekiwania pracodawców względem przyszłych pracowników.

Podczas spotkania odbył się również Quiz logistyczno-hotelarski. Obok konkurencji czysto teoretycznych dotyczących wiedzy zawodowej pojawiły się również konkurencje praktyczne, które wywołały wśród młodzieży dodatkowe emocje i pobudziły rywalizację. Hasłem przewodnim konkursu było zawołanie: W zdrowym ciele, zdrowa rywalizacja”, które motywowało uczniów i angażowało podczas konkurencji.
Podsumowaniem spotkania była prezentacja promująca przedsiębiorców, u których nasi uczniowie zdobywają praktyczną wiedzę w swoim przyszłym zawodzie. Nie zabrakło również czegoś dla duszy, dla naszych gości zagrała i zaśpiewała uczennica klasy drugiej Technikum logistycznego Natalia Krysa.
Pomysłodawczyniami i realizatorkami imprezy były Panie Ewa Głowacka-Żuk, Anna Kołodziejczyk i Grażyna Szwajewska. Okolicznościowy słodki poczęstunek dla gości przygotowała Pani MałgorzAta Prandota z uczniami klas technikum żywienia i usług gastronomicznych.
Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie i już zapraszamy za rok na II FORUM PRZEDSIĘBIORCZOŚCI.
(ZS NR 1 W Świdniku)

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button