AKTUALNOŚCI

ZABAWA Z ZAWODEM

foto TrawnikiTo już kolejny raz w Ośrodku Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego w Zespole Szkół w Trawnikach, odbyły się zajęcia dla przedszkolaków w ramach poznawania różnych zawodów. Zainicjowane kilka lat temu przez panią Annę Kudeń – nauczyciela fryzjerskich przedmiotów zawodowych, spotkania, mają na celu przybliżenie zarówno przedszkolakom jak i uczniom klas I-III szkoły podstawowej, zawodów, w których kształcimy, a które cieszą się popytem na rynku pracy.
Dzięki tym zajęciom dzieci mogły poznać różne atrybuty fryzjerskie: przybory, suszarki i inne aparaty, nożyce różnego typu i przeznaczenia oraz wyposażenie prawdziwego salonu fryzjerskiego, a także obejrzeć sprzęt mechaniczny, elektryczny i kucharski.
Największą frajdą dla odwiedzających była możność zrobienia sobie wymyślnej fryzury, a nawet manikiuru, z którego chętnie korzystały dziewczynki. Chłopcy natomiast zafascynowani byli różnego rodzaju sprzętami mechanicznymi
i elektrycznymi, które prezentowane były przez nauczycieli uczących przedmiotów zawodowych. Swoją pomocą służyli także wychowawcy internatu, którzy zajęli się częścią organizacyjną i sprawnym przemieszczaniem dzieciaków z pracowni do pracowni pod czujnym okiem pani Urszuli Siedleckiej – kierownika internatu.
Z wielkim żalem, że muszą już wracać, ale i zadowoleniem przedszkolaki opuszczały nasze progi, bogatsze nie tylko w fantastyczne fryzury, lecz także w nowe doświadczenia.
Takie zajęcia na stałe zostaną wpisane do harmonogramu imprez odbywających się w naszej placówce, mamy nadzieję, że będą cieszył się dużą popularnością i zainteresowaniem – podkreśliła pani dyrektor Katarzyna Balcerek, która od września tego roku objęła stanowisko dyrektora Zespołu Szkół w Trawnikach.
Chętnie gościć będziemy kolejne grupy dzieci oraz gimnazjalistów, które wraz
z nami zechcą odkrywać tajniki ciekawych zawodów. Być może kiedyś zostaną naszymi uczniami.
(ZS Trawniki)

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button