SPORT

DERBY NA KONIEC FUTBOLOWEJ JESIENI

Dziś na stadionie przy ul. Sportowej 2 III-ligowi piłkarze Avii rozegrają ostatni mecz w rundzie jesiennej sezonu 2015/2016. Będzie to szczególne spotkanie, bowiem do Świdnika przyjedzie lider tabeli grupy lubelsko-podkarpackiej – lubelski Motor. 67 ligowe derby Lubelszczyzny pomiędzy lokalnymi rywalami rozpoczną się punktualnie o godz. 13.00.
AVIA
Mecz z pewnością zgromadzi na trybunach wielu kibiców obu drużyn. Fani gości dostali 300 biletów na ten mecz. Sympatycy Avii będą mogli wchodzić na stadion już na półtorej godziny przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Wejściówki co prawda są bezpłatne, ale każdy przy wejściu za 5 złotych będzie mógł wykupić specjalną cegiełkę. Dochód z nich zostanie przeznaczony na bieżącą działalność GPTS Avia. Przy wejściu na stadion należy okazać dokument tożsamości. Z uwagi na to, że mecz będzie organizowany jako impreza masowa podwyższonego ryzyka na stadion zostanie wpuszczonych maksymalnie 1500 osób. Policja ostrzega również kierowców przed utrudnieniami w ruchu na ulicach przyległych do stadionu.
Portal lubsport.pl – we współpracy z lublin112.pl – z myślą o kibicach, którzy nie będą mogli obejrzeć tego pojedynku z wysokości trybun, przeprowadzi bezpłatną transmisję na żywo! Link do transmisji https://www.youtube.com/watch?v=KudkSDnspfY
* * *
Robotniczy Klub Sportowy Motor Lublin został założony w 1950 roku. Barwy klubowe to żółto-biało-niebieskie. Od lipca 2010 roku drużyna funkcjonuje jako Motor Lublin Spółka Akcyjna. Prezesem klubu jest Pan Waldemar Leszcz, a trenerem III-ligowego zespołu Pan Dominik Nowak. Największymi sukcesami w historii tego klubu były: zajęcie 9 miejsca w I lidze w sezonie 1984/85 oraz zdobycie Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 19 w roku 1971.
W osiemnastu meczach bieżącego sezonu piłkarze Motoru zanotowali: 12 zwycięstw, 2 remisy i 4 porażki. Przed tygodniem na wyjeździe zremisowali z Karpatami Krosno 2:2. Bramki strzelili: Kamil Stachyra w 21 i Remigiusz Szywacz w 29 minucie gry. Drużyna trenera Nowaka z dorobkiem 38 punktów oraz dodatnim bilansem bramkowym 40 do 12 plasuje się na pozycji lidera tabeli, wyprzedzając o jeden punkt Stal Rzeszów i o trzy punkty Resovię Rzeszów.
Drużyna Avii w dotychczasowych meczach odniosła 8 zwycięstw, zanotowała 2 remisy i 8 porażek. W poprzedniej ligowej kolejce świdniczanie przegrali w Sieniawie z tamtejszym Sokołem 1:2 zdobywając bramkę w 34 minucie gry po strzale Bartłomieja Mazurka. Żółto-niebiescy z dorobkiem 26 punktów oraz dodatnim bilansem bramkowym 34:26 zajmują aktualnie jedenastą pozycję w tabeli.
Mecz Avii z Motorem jako sędzia główny poprowadzi Piotr Burak z Zamościa. Na liniach asystować mu będą: Mateusz Garbaty i Konrad Kostrubała.
JacK

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button