AKTUALNOŚCIEDUKACJAKULTURA I ROZRYWKA

CHARYTATYWNY BAL PRZEDSZKOLAKA

DSC_0093W I Liceum im. W. Broniewskiego akcje „Mikołaj dla Tuligłów” i „Rodacy Polakom” nabierają rozmachu. 20 listopada licealiści gościli w murach swojej szkoły dzieci z Przedszkola nr 4.
Młodzież oprócz zabawy tanecznej przy ludowych piosenkach zapewniła także przedszkolakom moc innych atrakcji, malowanie twarzy, pokazy akrobatyczne, inscenizację bajki „Dwie Dorotki” oraz poczęstunek, którego sponsorem jest właściciel Piekarni Adampol, pan Roman Joć.
Rodzice dzieci goszczących w I Liceum jak zwykle okazali się niezwykle hojni – ofiarowali całą górę gier, książeczek, zabawek, ubranek oraz chusteczek nawilżających dla niemowląt. Ofiarowali także pieniądze na zakup środków higieny i pampersów dla najmłodszych podopiecznych domu dziecka.
W miniony weekend uczniowie rozpoczęli także dyżury w świdnickich sklepach, w których zbierają żywność i środki czystości do świątecznych paczek dla Polaków mieszkających na Białorusi. Wyłączona z planu lekcji sala katechetyczna zaczyna wypełniać się darami.
Przypominamy wszystkim tym, którzy chcą wesprzeć akcje – zbiórka ubrań, obuwia, książek, kosmetyków i słodyczy dla Tuligłów potrwa do 4 grudnia, zaś akcja „Polacy – Rodakom” do 11 grudnia. Dary można przynosić do sekretariatu I Liceum codziennie w godzinach 9.00 – 15.30.
 
I LO
 

 
I LO

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button