AKTUALNOŚCI

POMAGAJĄ OD 25 LAT

W tym roku minęło ćwierćwiecze działalności Komitetu Pomocy SOS „Solidarność”. W CK, 20 listopada odbyły się uroczyste obchody jubileuszu. Obecnie prezesem stowarzyszenia jest Urszula Radek, która tak podsumowała 25- letnia działalność.sos.Still003
– Komitet ma swoje korzenie w czasach, kiedy dawała o sobie znać „Solidarność”. Jest jej żywym pomnikiem. Od lat pracujemy charytatywnie. Kiedy coś się dzieje, gdy ktoś potrzebuje pomocy, natychmiast wkraczamy- mówi Radek.
Tak działo się od początku istnienia Komitetu. Pomagano podczas strajków, stanu wojennego, udzielano pomocy internowanym i tym, którzy jej potrzebują po dzień dzisiejszy. – Najbardziej troszczymy się o dzieci z rodzin zaniedbanych i potrzebujących wsparcia.– dodaje Pani Urszula.- Od 20 lat prowadzimy świetlicę środowiskową, organizujemy także kolonie, rokrocznie przynajmniej dla 50 dzieci.
Stowarzyszenie prowadzi także magazyn, gdzie można przekazać potrzebującym zbyteczną odzież, czy sprzęt AGD. Komitet angażuje się ponad to w szereg ogólnopolskich akcji min. Pomóż dzieciom przetrwać zimę, Gwiazdka dla dziecka, czy Banki Żywności. Pomaga także rodzinom spoza granic kraju, z Kazachstanu, Litwy czy Ukrainy.
Podczas uroczystości oprócz wspomnień, z ust zaproszonych gości popłynęły podziękowania za wieloletnią pracę. Właśnie za nią wolontariusze, darczyńcy i przyjaciele Komitetu otrzymali wyróżnienia. Ze strony redakcji lsw24.pl życzymy wszystkim dużo siły, zapału i wytrwałości w pracy.
(red.)

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button