SPORT

OD AVII LEPSZY BYŁ TYLKO NIEDŹWIADEK

W sobotę 28 listopada br. drużyna młodzików młodszych (rocznik 2005) GPTS Avia Świdnik uczestniczyła w Turnieju Andrzejkowym zorganizowanym przez Uczniowski Klub Sportowy Niedźwiadek w Chełmie. Podopieczni trenera Dariusza Sawickiego spisali się w tych zawodach bardzo dobrze zajmując w końcowej klasyfikacji drugą lokatę!
AVIA Sawicki
W turnieju brały takie kluby jak: UKS Niedźwiadek Chełm, Widok Lublin, AMSPN Hetman Zamość oraz Avia. Czas meczu wynosił 15 minut (bez zmiany stron), a na parkiecie występowały sześcioosobowe drużyny (pięciu zawodników z polu + bramkarz). Każdy klub wystawił dwa zespoły rozlosowane odpowiednio do grup A i B.
Turniej miał nietypową klasyfikacje końcową. Drużyny rozgrywały swoje mecze w grupach każdy z każdym, następnie dochodziło do meczów o VII, V, III i I miejsce. Jednak klasyfikacja końcowa polegała na wyłonieniu klubu, którego dwie drużyny zostaną sklasyfikowane jak najwyżej. Za każde zajęte miejsce, od I do VIII, została przyznawana określona ilość punktów. Nasze drużyny tego dnia spisywały się bardzo dobrze i w klasyfikacji końcowej zajęły III i V miejsce co dało nam łącznie 135 punktów. Dzięki temu zdobyliśmy wicemistrzostwo w tym turnieju – przyznał po powrocie z Chełma trener Dariusz Sawicki.
Wyniki meczów w grupie A:
Avia I – Niedźwiadek 1:0
Avia I – Hetman 0:0
Avia I – Widok 1:1
Avia I zajęła II miejsce w tej grupie.
Wyniki meczów w grupie B:
Avia II – Niedźwiadek 2:2
Avia II – Hetman 4:2
Avia II – Widok 1:2
Avia II zajęła III miejsce w tej grupie.
Po meczach grupowych świdniczanie grali z drużynami z sąsiedniej grupy, według schematu: A1 – B2, B1 – A2, B3 – A4, A3 – B4.
Wyniki fazy finałowej:
Avia II – Widok 2:1
Avia I – Widok 0:1
Mecz o V miejsce: Avia II – Hetman 1:1 (rzuty karne 3:2)
Mecz o III miejsce: Avia I – Hetman 1:0
logo Avia
Punktacja za zajęte miejsca w turnieju:
I miejsce – 100 punktów
II miejsce – 90 punktów
III miejsce – 80 punktów
IV miejsce – 70 punktów
V miejsce – 55 punktów
VI miejsce – 40 punktów
VII miejsce – 25 punktów
VIII miejsce – 10 punktów
Klasyfikacja końcowa drużynowa :
1. UKS Niedźwiadek Chełm – 170 punktów (miejsca I i IV)
2. GPTS Avia Świdnik – 135 punktów (miejsca III i V)
3. UKS Widok Lublin – 100 punktów (miejsca II i VIII )
4. AMSPN Hetman Zamość – 65 punktów (miejsca VI i VII )
Drużynę Avii reprezentowali: Krystian Andrzejak, Wiktor Lenard, Paweł Szydło, Franciszek Janczarek, Piotr Wolski, Filip Fludra, Bartłomiej Donda, Jakub Wierzbicki, Krzysztof Sidor, Krystian Oniszczuk, Filip Barański, Damian Gajewski, Kamil Mazur, Filip Ożga, Mikołaj Stasiak i Emilia Świderska.
Najlepszym bramkarzem turnieju został wybrany zawodnik Avii – Krystian Andrzejak. Ponadto w naszej drużynie wyróżnieni zostali: Wiktor Lenard oraz Filip Fludra.
Strzelcy bramek dla Avii: 8 – Wiktor Lenard, 2 – Kamil Mazur, Krzysztof Sidor, 1 – Filip Fludra, Bartłomiej Donda.
JacK
foto: www.facebook.com

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button