AKTUALNOŚCISPORT

MIKOŁAJKI W LUBARTOWIE DLA FUTBOLISTÓW AVII

Drużyna Avii z rocznika 2005 potwierdza bardzo dobrą formę jaką prezentowała w rundzie jesiennej Lubelskiej Ligi Młodzików Młodszych. Podopieczni trenera Dariusza Sawickiego w sobotę 5 grudnia wygrali Turniej Mikołajkowy w hali zorganizowany przez KS Orlik Lubartów. Do turniejowej rywalizacji przystąpiło osiem drużyn. Obok Avii i dwóch drużyn gospodarzy z Orlika zagrały: Kłos Chełm, Ruch Ryki, MOSiR Lubartów, Motor Lublin oraz Vrotcovia Lublin.
lubartów
Na turnieju obowiązywał system rozgrywek „każdy z każdym”, a mecze trwały po 12 minut. Były to szczęśliwe Mikołajki dla naszej drużyny. Świdniczanie nie przegrali żadnego meczu zdecydowanie zdobywając pierwsze miejsce. Nikt tego dnia nie był w stanie dorównać żółto-niebieskim. Avia straciła tylko dwie bramki, a strzeliła ich w sumie aż 18. Najlepszym strzelcem naszej drużyny z dorobkiem 12 goli został Wiktor Lenard. Trzy trafienia dołożył Wiktor Marek, dwa Miłosz Kowalski, a jedną bramkę zdobył Alan Rodak.
Wyniki naszej drużyny na turnieju w Lubartowie:
Avia – Vrotcovia Lublin 2:0
Avia – Ruch Ryki 3:0
Avia – Kłos Chełm 1:0
Avia – MOSiR Lubartów 3:1
Avia – Orlik II 1:0
Avia – Orlik I 5:1
Avia – Motor Lublin 3:0
Avię reprezentowali: Szabała Oskar, Janczarek Franciszek, Marek Wiktor, Majkut Kacper, Lenard Wiktor, Kowalski Miłosz, Kowalski Patryk, Rodak Alan, Stojański Marek i Gębal Daniel.
Najlepszym zawodnikiem turnieju został Wiktor Lenard, a Oskar Szabała był nominowany do tytułu najlepszego bramkarza zawodów.
Cała drużyna tego dnia grała dobrze i w każdym meczu byliśmy strona przeważającą. Efektem tego było wygranie wszystkich meczów dające nam pierwsze miejsce. Warte uwagi jest także to, że przed tygodniem rozegraliśmy turniej w Chełmie zajmując w nim wysokie drugie miejsce. Na turnieju w Lubartowie wystąpiło tylko dwóch zawodników, którzy grali wtedy w Chełmie. Pozostali dostali szansę dopiero teraz. Rywalizacja w drużynie jest spora. Przynosi to efekty nie tylko na treningach. W dwóch turniejach, praktycznie całkiem inne personalnie nasze drużyny znalazły się na tak wysokich miejscach. Świadczy to o tym jak bardzo wyrównaną kadrę zawodników posiada Avia 2005 – przyznał po powrocie z Lubartowa trener Dariusz Sawicki.
JacK
foto: archiwum GPTS Avia Świdnik

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button