AKTUALNOŚCI

POMOGLI POLAKOM NA BIAŁORUSI

Zbióka darów dla Polaków na BiałorusiW świdnickim „Bronku” podsumowano dziś zbiórkę darów dla rodaków na Białorusi. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy – uczniów liceum, pracowników szkoły i oczywiście darczyńców, przygotowano aż 200 paczek z trwałymi produktami żywnościowymi.
Do paczek szkoła dołączyła także odzież i książki, nie zapomniano też o życzeniach świątecznych oraz opłatku. Wsparcie akcji przyszło ze strony Powiatu Świdnickiego, którego zarząd „dorzucił” do paczek zakupione przez siebie produkty. Stąd dziś obecność w liceum przedstawiciela powiatu – Jakuba Osiny. Świąteczne dary zostaną teraz przekazane raduńskiemu oddziałowi Związku Polaków na Białorusi, byłym żołnierzom AK z Grodna oraz do punktu charytatywnego przy seminarium duchownym we Lwowie.
20151210_100130Dołączamy do podziękowań dyrekcji szkoły dla wolontariuszy, za poświęcony wolny czas w piątkowe popołudnia i sobotnie poranki: Kasi Długosz, Ali Raczyńskiej, Maćkowi Sygnowskiemu, Jankowi Meksule, Asi Staszczak, Wojtkowi Kowalczykowi, Natalce Czupryn, Dominice Karpińskiej, Wojtkowi Radkowi, Bartkowi Sterniczukowi, Idze Kulik, Patrycji Kowalskiej, Milenie Wójcik, Karinie Madej, Natalce Superson, Mateuszowi Walowi, Kamili Jasińskiej i Januszowi Jędrychowi.
Akcja nie przebiegałaby tak sprawnie gdyby nie nieoceniona praca pracowników liceum p. Sylwii Kosmali i i p. Piotra Bieńka.
Dzisiejsze podsumowanie akcji w I LO miało odbyć się o godz. 10 w obecności mediów oraz przedstawicieli starostwa i władz Świdnika, ale na miejscu i o podanej w korespondencji godzinie zabrakło przedstawicieli Urzędu Miasta. Niestety Pani Rzecznik Prasowa Urzędu Miasta Aleksandra Dyjak najwyraźniej zapomniała poinformować niektórych o przesunięciu wydarzenia na godz. 11. W efekcie dziennikarze z kilku zaproszonych mediów opuścili szkołę i pojechali pracować w innych miejscach. My także nie czekaliśmy.
AKTUALIZACJA
Informujemy, że pomyłka odnośnie godzin wydarzenia i opisane przez nas wyżej zamieszanie, jak sądzimy, wynika ze sprzecznych informacji jakie dostawaliśmy od organizatorów, a komunikat od Pani Dyjak rzeczywiście zawierał godzinę 11. Trudno wskazać, kto zawinił i tego chyba już nie da się ostatecznie stwierdzić. Mamy jedynie nadzieję, że takie sytuacje nie będą się zdarzały w przyszłości i wszystkie media będą otrzymywały precyzyjne i jednoznaczne informacje, najlepiej z jednego źródła.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button