AKTUALNOŚCIEDUKACJA

OTWARTA SZKOŁA ZAWODOWA NA RYNKU PRACY

tn_IMG_0887

W roku szkolnym 2015/16 kadra pedagogiczna Zespołu Szkół Nr 1 im. C. K. Norwida w Świdniku uczestniczy w cyklu konferencji zorganizowanych przez Kuratora Oświaty w Lublinie dotyczących rozwoju szkolnictwa zawodowego, współpracy z pracodawcami, uczelniami wyższymi oraz zasad finansowania zadań edukacyjnych ze środków Unii Europejskiej w najbliższych latach.
W piątek 27 listopada 2015 nauczyciele przedmiotów zawodowych z naszej szkoły Panie Agnieszka Dziedzic i Małgorzata Prandota brały udział w seminarium: Partnerstwo w edukacji szkół kształcących w grupie zawodów gastronomicznych i turystyczno-hotelarskich sposobem na skuteczne zmiany, które odbyło się w Janowie Lubelskim.
tn_IMG_0882
Uczestnikami byli Kurator oświaty w Lublinie, pracodawcy z branży hotelarsko – gastronomicznej powiatu janowskiego, przedstawiciele Wyższej Szkoły Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu, Wyższej Szkoły Społeczno – Przyrodniczej w Lublinie, dyrektorzy szkół i ośrodków dokształcania oraz nauczyciele. Jednym z punków programu była obserwacja profesjonalnych umiejętności kelnerskich i hotelarskich uczniów Zespołu Szkół w Janowie Lubelskim, które były prezentowane w hotelu Borownica.
Kolejna konferencja odbyła się w środę 2 grudnia w Zespole Szkół Nr 1 w Świdniku. Dotyczyła pozyskiwania funduszy na edukację w ramach nowej perspektywy finansowej 2014-2020, a poprowadził ją Hubert Rząsowski – Zastępca Dyrektora II Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego lubelskiego Urzędu Marszałkowskiego.
º@B
W konferencji uczestniczył wicestarosta świdnicki – Waldemar Białowąs, dyrektorzy szkół powiatowych oraz nauczyciele. Zespół Szkół Nr 1 w Świdniku reprezentowali Pan Dyrektor Krzysztof Gałan oraz Panie Joanna Szerlak i Agnieszka Romanek. Oprawę gastronomiczną zapewnili uczniowie technikum żywienia pod kierownictwem Pań- Małgorzaty Prandoty, Agnieszki Dziedzic i Ewy Głowackiej – Żuk.
(ZS Nr 1 w Świdniku)

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button