SPORT

MAX KAPUŚNIAK NAJLEPSZY W KLASYFIKACJI GENERALNEJ

W minioną sobotę w Lublinie rozegrano szóstą rundę zawodów pływackich pod nazwą Laur Lubelskiego Koziołka. Była to już 39 edycja tych zawodów, która podczas każdej rundy gromadziła około 350 zawodników z 18 klubów. Te najbardziej prestiżowe zawody na Lubelszczyźnie były rozgrywane na basenie olimpijskim. Na sobotnich zawodach wystartowało pięciu zawodników Świdnickiej Szkoły Pływania: Maks Kapuśniak, Krzysztof Michałek, Miłosz Rostek, Krzysztof Bożek i Dominik Stacharski.
kapuśniak
Świdniczanie najlepiej wypadli w wyścigu na dystansie 50 metrów stylem dowolnym, gdzie zajęli odpowiednio: Maks Kapuśniak (rocznik 2006) – 2 miejsce, Krzysztof Michałek (rocznik 2006) – 5 miejsce i Miłosz Rostek (rocznik 2006) – 9 miejsce. Jako jedyny klub ŚSP miała aż trzech zawodników w pierwszej dziesiątce tej konkurencji. Ponadto Krzysztof Bożek (rocznik 2005) zajął 5 miejsce na 50 metrów grzbietowym, a Dominik Stacharski (rocznik 2003) był 14 na dystansie 100 metrów stylem dowolnym. Wszyscy zawodnicy pobili swoje rekordy życiowe.
Michał Harasymow, trener Świdnickiej Szkoły Pływania: – Zawody o Laur Lubelskiego Koziołka były dla nas najważniejszymi zawodami w pierwszym roku startów naszych podopiecznych. Na klasyfikację generalną w 2015 roku składało się sześć rund. Za każdą rundę zawodnik dostawał odpowiednio za: 1 miejsce – 10 pkt, 2 miejsce – 7 pkt, 3 miejsce – 5 pkt, 4 miejsce – 3 pkt, 5 miejsce – 2 pkt i 6 miejsce – 1 pkt. Największy sukces odniósł Maks Kapuśniak, który wygrał klasyfikację generalną rocznika 2006. Jego sukces jest tym większy, że jak wspomniałem był to jego pierwszy rok startów w zawodach, a rywalizacja była na najwyższym poziomie, ponieważ brali w niej udział wszyscy najlepsi zawodnicy z województwa lubelskiego. Wspaniale zaprezentowali się również Krzysztof Michałek oraz Miłosz Rostek plasując się w czołowej dziesiątce rocznika 2006. Jako jedyny klub mieliśmy aż trzech swoich reprezentantów w wśród najlepszych dziesięciu pływaków z tego rocznika. Krzysztof Bożek zajmując 5 miejsce na 50 metrów stylem grzbietem zajął czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej rocznika 2005. Wspaniałe wyniki zawodników Świdnickiej Szkoły Pływania w zawodach o Laur Lubelskiego Koziołka mogą napawać optymizmem przed przyszłorocznymi startami w Mistrzostwach Województwa oraz w Mistrzostwach Polski. Chciałem podziękować naszym zawodnikom za osiągnięte wyniki w tym roku i życzyć samych sukcesów w roku nadchodzącym. Kończąc rywalizację w zawodach o Laur Lubelskiego Koziołka chciałem również podziękować wszystkim instruktorom oraz trenerom uczącym w Świdnickiej Szkole Pływania, a w szczególności Tomaszowi Czapskiemu, z którym wspólnie szkolimy naszych zawodników już od 6 lat. Chcielibyśmy również zaprosić wszystkich chętnych do uprawiania tej dyscypliny, a szczegółowe informacje można uzyskać na naszej stronie internetowej www.plywanieswidnik.pl

Ostatnim akcentem tegorocznych startów dla reprezentantów Świdnickiej Szkoły Pływania będą zawody w Puławach, które odbędą się w najbliższą sobotę 19 grudnia. Po nich nasi zawodnicy będą mieli przerwę świąteczną, aby już w styczniu 2016 roku powrócić do rywalizacji na kolejnych zawodach.

JacK
foto: archiwim ŚSP w Świdniku

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button