AKTUALNOŚCI

GMINA TRAWNIKI: CORAZ LEPSZE DROGI

droga do cmentarza
Zofia Malinowska w Oleśnikach
O poprawę jakości dróg w gminie Trawniki od lat walczy radna powiatowa Zofia Malinowska (PSL). Dziś, dzięki dobrze układającej się współpracy z nowym zarządem Powiatu Świdnickiego, w roku 2015 udało się zrealizować dwie ważne inwestycje.
W lipcu tego roku przebudowano drogę nr 2121 L (Fajsławice-Oleśniki) na odcinku 640 m w miejscowości Oleśniki.
– Remont polegał na położeniu warstwy wyrównawczej i nowej bitumicznej warstwy ścieralnej – informuje Jarosław Drozd, naczelnik Wydziału Infrastruktury Drogowej starostwa powiatowego w Świdniku.
Koszt przedsięwzięcia to ok. 112 tys. złotych i w całości pochodził z powiatowego budżetu.
– Wykonanie tego odcinka było bardzo ważne dla mieszkańców Oleśnik, ze względu na polepszenie dojazdu do miejscowego cmentarza. Zrobię wszystko co w mojej mocy by doszła do skutku dalsza część przebudowy drogi w kierunku centrum Oleśnik i w kierunku Fajsławic – deklaruje Zofia Malinowska, wiceprzewodnicząca Rady Powiatu w Świdniku.
W sierpniu 2015 r. wykonano także przebudowę przepustu pod drogą powiatową nr 2119 L (Biskupice-Trawniki) w miejscowości Trawniki Kolonia.
Ta inwestycja kosztowała Powiat ok. 35 tys. złotych.
– Już w przyszłym roku planujemy remont odcinka od drogi wojewódzkiej do centrum Biskupic i kolejno budowę drogi w kierunku Trawnik. Na obecnym etapie tylko część drogi może być wyremontowana, ponieważ nie ma uregulowanego stanu prawnego. Potrzebne są prace geodezyjne, które planujemy przeprowadzić w 2016 r. Docelowo, będzie ona łączyła się z drogą krajową w kierunku Fajsławic – zapowiada Dariusz Kołodziejczyk, starosta powiatu świdnickiego.
Więcej na ten temat napiszemy w najbliższym wydaniu Przeglądu Świdnickiego.
D.C.

Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button