AKTUALNOŚCI

WYJĄTKOWY KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

DSC_0195Dziś w budynku Starostwa Powiatowego w Świdniku można nabyć ozdoby świąteczne, przygotowane przez podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej w Mełgwi.
– Prace nad tworzeniem ozdób rozpoczynamy zwykle już w październiku, by ich wykonanie było jak najbardziej profesjonalne. Nasi podopieczni, pod okiem instruktora, starają się wprowadzać innowacyjne techniki, żeby co roku zaskoczyć odbiorców – zapewnia Katarzyna Uhruska, pracownik socjalny WTZ w Mełgwi.
Założycielem WTZ w Mełgwi jest Stowarzyszenie Integracji Społecznej. Do placówki uczęszcza 30 podopiecznych z powiatu świdnickiego. Warsztaty mają na celu przywrócenie osób z niepełnosprawnością intelektualną społeczeństwu.
– Jeśli nasi podopieczni widzą, że ich praca może się komuś podobać, to bardzo podnosi ich poczucie własnej wartości. Zawsze po świątecznym kiermaszu pytają czy ich ozdoby się sprzedały. – mówi Marzenna Kamińska, instruktor mełgiewskich TWZ.
Dziś każdy może znaleźć odpowiednie dla siebie przybranie na stół wigilijny bądź ozdobę na choinkę. Środki zebrane z kiermaszu przeznaczone będą na rehabilitację uczestników WTZ w Mełgwi.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker
Reklama