AKTUALNOŚCI

ZADBAJMY O BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS SYLWESTROWEJ NOCY

Przed nami noc sylwestrowa. Już w najbliższy czwartek wielu z nas koniec starego i początek nowego roku będzie świętować w gronie znajomych. Pojawi się szampan i fajerwerki. Straż pożarna radzi, co zrobić, by zabawa była bezpieczna.
– Podczas korzystania z wyrobów pirotechnicznych należy przestrzegać instrukcji obsługi tych wyrobów- wyjaśnia Piotr Pyszko z KP PSP w Świdniku.- Należy także dopilnować, by dzieci nie bawiły się materiałami pirotechnicznymi. Pokazy powinny odbywać się zawsze pod nadzorem dorosłych. Używając wyrobów pirotechnicznych należy pamiętać, że w wielu przypadkach wojewodowie lub władze samorządowe prawem miejscowym wprowadzają zakaz lub ograniczenia używania wyrobów pirotechnicznych w miejscach publicznych.- dodaje Pyszko. Najczęściej fajerwerków można używać tylko 31 grudnia i 1 stycznia. Dlatego policjanci i strażnicy miejscy w przypadku złamania zakazu mogą interweniować. Przypominamy, że sprzedaż petard nieletnim jest przestępstwem, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Z policyjnych doświadczeń wynika, że sylwestrowe zabawy z fajerwerkami często kończą się tragicznie.
– Korzystając z obiektów użyteczności publicznej (obiekty handlowe, sale zabaw sylwestrowych itp.) zwróćmy uwagę czy w przypadku wystąpienia zagrożenia mamy zapewnione bezpieczne warunki ewakuacji polegające głownie na zapewnieniu drożności dróg i wyjść ewakuacyjnych, oznakowaniu tych dróg i wyjść, wystroju wnętrz, dostępu do urządzeń przeciwpożarowych i gaśnic itp.- radzą strażacy. Szczegółowe informacje, jak bezpiecznie bawić się podczas sylwestrowej nocy znajdziecie Państwo na stronie internetowej Komendy Powiatowej PSP w Świdniku.
Red.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button