AKTUALNOŚCI

ORSZAK TRZECH KRÓLI JUŻ JUTRO

Jutro święto Trzech Króli. Z tej okazji w 420 polskich miastach i miejscowościach, a także w kilkudziesięciu miejscach na świecie, m.in. w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Włoszech, USA, Ukrainie, Rumunii, Rwandzie i Ekwadorze przemaszeruje Orszak Trzech Króli. Podobnie będzie w Świdniku.
Orszak Trzech Króli, jest to przedstawienie Jasełek wystawiane w przestrzeni publicznej, na ulicach wiosek, miast i miasteczek. Jest to inicjatywa działania wspólnoty lokalnej społeczności. Scenariusz tej jednej z największych rodzinnych, plenerowych imprez jest wszędzie podobny, ponieważ oparty na ewangelicznym przekazie sprzed 2016 lat. Mędrcowie ze Wschodu, wyruszają za Betlejemską Gwiazdą, by odkryć w ubogiej szopie najprawdziwszego Boga. Trzej Królowie oddają mu pokłon, objawiając go tym samym całemu światu. Nieodzownym elementem każdego Orszaku jest wspólne kolędowanie ludzi, którzy idą za Trzema Królami oraz ich rycerzami, wojownikami i dwórkami.
W Świdniku taki Orszak pojawi się po raz 4. Uroczystość rozpocznie się procesjami z trzech świdnickich parafii, które spotkają się na placu Konstytucji 3 maja, skąd o godzinie 14.00, wyruszą na wspólny przemarsz, by uczestniczyć we mszy świętej w kościele p. w. NMP Matki Kościoła. Wszyscy kierowcy będą musieli uzbroić się w cierpliwość albowiem na niektórych ulicach miasta wstrzymany będzie ruch.
Red.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button