AKTUALNOŚCI

NISZCZYLI BUDYNEK STACJI ENERGETYCZNEJ

68-83823
KPP Świdnik
Wczoraj świdniccy policjanci niemalże na gorącym uczynku podczas dewastacji zatrzymali dwóch mieszkańców Świdnika w wieku 29 i 33 lat.
Tuż po północy świdniccy policjanci patrolujący ulice miasta zostali zaalarmowani o dziwnie zachowujących się na ul. Racławickiej dwóch mężczyznach, którzy najprawdopodobniej niszczą budynek stacji energetycznej.
Jak ujawnili na miejscu interweniujący policjanci, na budynku świeżo namalowany był czerwono kolorem napis „RAT”.
W wyniku penetracji przyległego rejonu do miejsca interwencji, niedaleko od miejsca zdarzenia, funkcjonariusze zauważyli dwóch mężczyzn odpowiadających opisowi ze zgłoszenia. Legitymowanymi okazali się dwaj mieszkańcy Świdnika w wieku 29 i 33 lat.
Młodszy z mężczyzn nie protestując, pokazał policjantom zawartość swojego plecaka. Były w nim dwie puszki farby w sprayu oraz dodatkowa zatyczka do innej puszki.
Ponadto, na jednej z dłoni mężczyzna miał świeże ślady czerwonej farby. Zapytany czy coś mu wiadomo o malowaniu po budynku stacji, mężczyzna przyznał, ze to on umieścił ten napis.
Czynności w tej sprawie trwają. Stróże prawa ustalają dokładne okoliczności zdarzenia oraz wartość wyrządzonej szkody.
Za samowolne umieszczanie napisów, czy też umyślne uszkodzenie cudzego mienia sprawcy grozi wysoka grzywna. Dodatkowo sąd może orzec obowiązek zapłaty równowartości wyrządzonej szkody lub obowiązek przywrócenia do stanu poprzedniego.
 
 
KPP Świdnik

Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button