AKTUALNOŚCI

KWP: NIEBEZPIECZNIE NA ZAMARZNIĘTYCH ZBIORNIKACH WODNYCH!

Ujemne temperatury powodują, że stałe zbiorniki wodne zamarzają. Zamarznięty staw czy jezioro, pobudza wyobraźnię nie tylko dzieci ale i dorosłych. Chodzenie po tafli lodu, ślizganie się, czy bieganie niesie za sobą poważne niebezpieczeństwo. Apelujemy do rodziców i opiekunów by przestrzegali swoje pociechy przed wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne.

Ujemne temperatury powodują, że stałe zbiorniki wodne zamarzły. Taki stan rzeczy sprzyja do urządzania ślizgawek i zabaw na zamarzniętych zbiornikach wodnych. Należy pamiętać o tym, że lód jest bardzo zdradliwy, bo trudno ocenić jego grubość. W każdym momencie może się załamać.
Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek.  Pamiętajmy, że w przypadku załamania się lodu przy niskich temperaturach nawet w kilka minut dochodzi do wychłodzenia organizmu, utraty przytomności i śmierci.
Apelujemy do rodziców i opiekunów dzieci i młodzieży by przestrzegali swoje pociechy przed takimi zabawami.  Wędkarze, którzy łowią w przeręblach też powinni doposażyć się w odpowiedni ubiór oraz przyrządy, które w czasie załamania lodu pomogą wydostać się z wody.
AK/MK

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button