AKTUALNOŚCIEDUKACJAKULTURA I ROZRYWKA

XV PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK W „BRONKU”

kolędy15 stycznia w I Liceum odbyła się piętnasta edycja Powiatowego Konkursu Kolęd i Pastorałek. Organizatorami imprezy byli: K. Kisiel i ks. Ł. Piętal. Do przeglądu przystąpiło 8 solistów i 4 zespoły. Sponsorami nagród byli: Powiat Świdnicki w Świdniku i Wydawnictwo Muzyczne „Polyhymnia”. Gościnnie w murach ILO wystąpił zespół młodzieżowy z parafii NMP Matki Kościoła w Świdniku pod opieką ks. Tadeusza Faca.
W kategorii „zespół” pierwsze miejsce zajął Zespół z Gimnazjum nr 3 w Świdniku w składzie: Zuzanna Jackowska (gra na flecie), Bartek Tyburek (gra na cayonie), Karolina Czubak (gra na gitarze), Kinga Czubak (śpiew); opiekun: p. Bożena Zabiegły. Na miejscu drugim uplasował się Zespół z Gimnazjum nr 1 w Świdniku w składzie: Maciej Oleksak, Julia Podkowa, Bartek Klimek, Julia Kulig, Zofia Gołaj, Alicja Reszka, Liwia Janicka, Kamila Zielińska i Piotr Trochonowicz; opiekunowie: p. Stanisław Mącza i p. Sławomir Nowak. Miejsce trzecie zajął Zespół z Gimnazjum Publicznego w Trawnikach w składzie: Natalia Szczecina, Gabriela Szustakiewicz, Laura Bogusz, Weronika Banaszkiewicz, Michał Iwańczuk; opiekunowie: p. Ewa Kondrad i p. Jerzy Kociubowski
Wyróżnienia otrzymały zespoły: „Broken souls” z Gimnazjum nr 1 w Świdniku pod opieką p. Anny Niedzielskiej oraz duet z Gimnazjum nr 2 w Świdniku po opieką p. Anny Niedzielskiej.
W kategorii „soliści” pierwszą lokatę zdobyła Paulina Kosowska z Gimnazjum nr 3. Miejsce drugie należało do Katarzyny Adamskiej z Gimnazjum nr 3, zaś miejsce trzecie do Katarzyny Wróbel z gimnazjum w Biskupicach.
Gratulujemy i zapraszamy za rok.
(I LO w Świdniku)

Reklama

kolędy 2

Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button