AKTUALNOŚCI

OPEL UDERZYŁ W BARIERKI

68-84066_mNerwy, zniszczone auto, utrudnienia w ruchu oraz koniec dalszej podróży to efekt dzisiejszego zdarzenia drogowego
Dzisiaj w godz. porannych w miejscowości Kolonia Siedliszczki, na trasie K-17, doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia. Samochód marki Opel Vectra na prostym odcinku drogi nagle zjechał na pobocze, do przydrożnego rowu i swoją jazdę zakończył uderzając w barierki ochronne drogi.
Na miejscu interweniowała załoga straży pożarnej oraz karetki pogotowia ratunkowego. Oboje pasażerowie – cudzoziemcy mieszkający w Polsce, w stanie przytomnym trafili do szpitala, gdzie na szczęście jak się okazało nie odnieśli poważnych obrażeń ciała.
Badanie alkomatem wskazało, ze 53-letni kierowca osobówki był trzeźwy.
– Apelujemy o ostrożność na drodze. Niskie temperatury, opady atmosferyczne, oblodzenie nawierzchni drogi oraz zalegające na drogach śnieg i błoto powodują zmniejszenie przyczepności opon do drogi – przestrzega Magdalena Szczepanowska z KPP w Świdniku. – To wszystko ma wpływ na wydłużającą się drogę hamowania pojazdu a tym samym bezpieczeństwo dla osób będących w pojeździe jak i osób poza nim. Dostosowując prędkość jazdy do warunków panujących na drodze oraz zachowując bezpieczną odległość od poprzedzających nas pojazdów zapewniamy sobie czas na właściwe zareagowanie i bezpieczny manewr. Musimy mieć na względzie, iż na śliskiej nawierzchni szybkie zahamowanie jest niemożliwe, dlatego zalecane jest w takiej sytuacji hamowanie pulsacyjne. Pamiętajmy, ze na drodze nie jesteśmy sami. Stosując się do obowiązujących przepisów prawa o ruchu drogowym dbamy o swoje bezpieczeństwo, a tym o bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego.
 
 
KPP Świdnik

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button