AKTUALNOŚCI

STANOWISKO RADY POWIATU W ŚWIDNIKU WS. ZAKUPU ŚMIGŁOWCÓW DLA POLSKIEJ ARMII

Stanowisko Rady Powiatu w Świdniku ws. zakupu śmigłowców dla Polskiej Armii
Zwracamy się do Rządu Rzeczpospolitej Polskiej ze stanowczym żądaniem rewizji przetargu na zakup śmigłowców dla naszej armii. Przypominamy Pani Premier, członkom rządu oraz parlamentarzystom Prawa i Sprawiedliwości deklaracje, które składaliście Państwo w tej sprawie podczas zeszłorocznej kampanii wyborczej. Przypominamy, że podczas wizyty w Świdniku deklarowała Pani Premier osobiście wsparcie swojego rządu dla firm, „które chcą tworzyć w Polsce miejsca pracy”, a do takich niewątpliwie należy nasza świdnicka fabryka.
Wierzymy, że nie były to tylko czcze obietnice, ale zapowiedź realnych działań na rzecz Polski Wschodniej i zbudowania tutaj – według słów jednego z Waszych posłów – drugiego Centralnego Okręgu Przemysłowego. Zapewniamy o naszym wsparciu dla działań zmierzających do tego celu
i wskazujemy, że pierwszym krokiem doń powinno być zakontraktowanie – zgodnie z obietnicami – 70 śmigłowców wielozadaniowych dla polskiej armii w świdnickich zakładach PZL-Świdnik S.A.
Jak pokazują niezależne raporty naukowców zamówienie to będzie swoistym kołem zamachowym dla całego regionu. Tego impulsu, jako samorządowcy odpowiedzialni za rozwój powiatu świdnickiego, oczekujemy bezzwłocznie.
Zwracamy się do Ministerstwa Obrony Narodowej oraz lubelskich posłów Prawa
i Sprawiedliwości, jako odpowiedzialnych za obecną politykę rządu w zakresie dostaw dla armii,
o niezwłoczną i wiążącą informację dotyczącą możliwości uzyskania przez świdnicką fabrykę kontraktu na śmigłowce wielozadaniowe dla armii.
 
Marcin Najda
Przewodniczący Rady Powiatu w Świdniku
Otrzymują:

Reklama
  • Pan Andrzej Duda, Prezydent RP
  • Pani Beata Szydło, Prezes Rady Ministrów
  • Pan Antoni Macierewicz, Minister Obrony Narodowej
  • Panie i Panowie Parlamentarzyści Ziemi Lubelskiej
  • Związki Zawodowe działające w PZL-Świdnik S.A.
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button