AKTUALNOŚCIEDUKACJA

PRESTIŻOWY PATRONAT DLA „NORWIDA”

logo norwidaDyrektor Zespołu Szkół Nr 1 im. Cypriana Kamila Norwida w Świdniku, Krzysztof Gałan po rozmowach biznesowo-organizacyjnych, zgłosił akces przystąpienia do Ogólnopolskiego Klastra Środowiskowego Branży Gastronomicznej „Polscy Liderzy Gastronomii”. Podpisanie umowy członkowskiej z Ogólnopolskim Klastrem Środowiskowym Branży Gastronomicznej „Polscy Liderzy Gastronomii”, które odbyło się 11 stycznia otwiera nowy rozdział w historii szkoły. Włączenie Szkoły w struktury Klastra stwarza dla Zespołu Szkół Nr 1 im. Cypriana Kamila Norwida nowe horyzonty rozwoju. Członkostwo daje wiele możliwości i korzyści, ale jednocześnie zobowiązuje do zweryfikowania pracy szkoły, również w sferze dydaktyki. Jestem przekonany, że sprostamy nowym wyzwaniom, staniemy na wysokości zadania, aby spełnić wszelkie standardy – oświadczył Krzysztof Gałan.
Dlaczego został wybrany właśnie ten kierunek?
Ogólnopolski Klaster Środowiskowy Branży Gastronomicznej „Polscy Liderzy Gastronomii” to inicjatywa, która swój początek miała 14 października 2014 r., zrzeszająca podmioty branży gastronomicznej działające na terenie całej Polski. Głównym celem działalności Klastra jest tworzenie optymalnych warunków do integracji środowisk z branży turystyczno–hotelarsko–gastronomicznej oraz ich współpracy, nakierowanej na wzmocnienie potencjału tej branży w Polsce poprzez podnoszenie jej konkurencyjności, ulepszanie jakości świadczonych usług, wpływanie na poprawę kształcenia specjalistów oraz współpracę w zakresie promocyjnym, dydaktycznym i badawczo–rozwojowym.
PATRONATDziałania Klastra skierowane są do restauracji, hoteli, menedżerów, kelnerów, kucharzy, barmanów, nauczycieli przedmiotów zawodowych, szkół gastronomiczno-hotelarskich, firm gastronomicznych działających na terenie całego kraju.
W ramach wspólnych projektów zrealizowane zostaną m.in. szkolenia, doradztwo, staże, warsztaty, imprezy targowo-wystawiennicze, promocja oferty firm zrzeszonych w Klastrze pod wspólną marką, jak również wdrażanie „dobrych praktyk” w kraju i za granicą.
Taki patronat na pewno będzie inspiracją wielu innowacji i przedsięwzięć – twierdzi Krzysztof Gałan.
(ZS nr 1)

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button