AKTUALNOŚCIEDUKACJA

POLICJANCI SPOTKALI SIĘ Z GIMNAZJALISTAMI W PIASKACH

Jakie konsekwencje prawne, a jakie zdrowotne grozą osobom sięgającym po narkotyki, dopalacze czy alkohol oraz czym może się skończyć uczestnictwo w bójce czy kradzieży to niektóre tylko z tematów jakie omówili świdniccy policjanci podczas spotkania z piaseckimi gimnazjalistami. W tych niecodziennych zajęciach uczestniczyło blisko 230 uczniów oraz ich nauczyciele, którzy we współpracy z policjantami podejmują działania na rzecz bezpieczeństwa młodych ludzi.

Po raz już kolejny świdniccy policjanci spotkali się z uczniami Gimnazjum w Piaskach. Blisko 230 uczniów uczestniczyło w zajęciach dotyczących współczesnych zagrożeń dla życia i zdrowia młodych ludzi. Czym może się skończyć zażywanie środków narkotycznych, w tym dopalaczy, do czego może doprowadzić spożywanie alkoholu przez młodzież oraz jakie konsekwencje prawne grożą nieletnim za uczestniczenie m. in. w bójce, rozboju czy kradzieży. To niektóre tylko z tematów jakie poruszyli policjanci z uczniami placówki.
Na koniec zajęć gimnazjaliści mieli okazję dowiedzieć się jak wygląda służba policyjnego przewodnika wraz z jego czworonożnym partnerem w szubie. Bona przeszukując pomieszczenie zaprezentowała pokaz swoich umiejętności przy poszukiwaniu narkotyków, za co została wynagrodzona brawami.
KPP Świdnik

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button