AKTUALNOŚCI

NOWE POŁĄCZENIA. NOWE PRZYSTANKI

Mieszkańcy ul. Drewnianej na początku tego roku zwrócili się z wnioskiem, aby autobusy komunikacji prywatnej poruszające się na trasie Lublin-Świdnik zatrzymywały się na przystanku przy skrzyżowaniu ul. Drewnianej i ul. Jana Pawła II.
Dla mieszkańców to duże ułatwienie, do tej pory najbliższy przystanek na którym zatrzymywały się autobusy komunikacji prywatnej znajdował się przy rondzie na Al. Lotników Polskich/ul. Jana Pawła II, zaś przy skrzyżowaniu ul. Drewnianej i Jana Pawła II zatrzymywały się jedynie autobusy lubelskiego MPK, kursujące tylko kilka razy dziennie. Taka sytuacja była szczególnie uciążliwa dla dzieci i młodzieży dojeżdżających do szkół.
Możliwość zatrzymywania się na poszczególnych przystankach regulują odpowiednie zezwolenia. Uzyskanie takich zezwoleń dla prywatnych przewoźników to duży koszt, który nie zawsze chcą ponieść. Podobnie było w tym przypadku. Do pomysłu przychyliła się jedna firma, jednocześnie zwracając się z prośbą do władz Powiatu o pomoc w uzyskaniu niezbędnych dokumentów. Dzięki interwencji wicestarosty Waldemara Białowąsa jej właścicielowi udało się w przyspieszonym trybie uzyskać wszelkie wymagane prawem dokumenty. W takich przypadkach procedury mogą trwać nawet trzy miesiące. Dzięki interwencji wicestarosty w lubelskim Zarządzie Transportu Miejskiego (wydającego zezwolenia) oraz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (właściciela drogi) sprawę udało się rozwiązać w przeciągu zaledwie jednego miesiąca.
Już od 4 lutego przewoźnik realizuje 17 par kursów dziennie, zatrzymując pojazdy również na przystanku przy ul. Drewnianej.

Reklama
Zamieszczamy rozkłady autobusów zatrzymujących się przy ul. Drewnianej.
kom
Powiat Świdnicki
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button