AKTUALNOŚCI

TYDZIEŃ POMOCY OSOBOM POKRZYWDZONYM PRZESTĘPSTWEM

Przed nami „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”. Osoby, które padły ofiarami przestępstw będą mogły uzyskać bezpłatne porady prawne od poniedziałku, 22 lutego. Akcja potrwa do 26 lutego.

W organizowaną przez Ministerstwo Sprawiedliwości akcję, włączyło się również szereg instytucji m.in. Prokuratura Generalna, Rzecznik Praw Obywatelskich, Rzecznik Praw Dziecka, Komenda Główna Policji, Krajowa Rada Kuratorów, Naczelna Rada Adwokacka czy Krajowa Rada Radców Prawnych. Ideą przedsięwzięcia, jest zwrócenie szczególnej uwagi społeczeństwa na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych różnymi przestępstwami. Ważne, by osoby, które doświadczą sytuacji związanej z popełnieniem przestępstwa na ich szkodę, wiedziały, że mogą liczyć na wsparcie i pomoc. W tych dniach mogą uzyskać informację o tym gdzie szukać pomocy i jakiego rodzaju pomoc oferują różne instytucje. Ale pomoc taka jest udzielana każdego dnia, warto z niej korzystać  Będzie można uzyskać pomoc prawną od dyżurujących policjantów zajmujących się problematyką kryminalną, przemocy w rodzinie, przestępczości czy demoralizacji nieletnich.
W ramach podjętej współpracy w tym zakresie, w dniach 22-27.02 policyjni eksperci będą pełnić dyżury zarówno w jednostkach Policji, jak w ośrodkach wsparcia.
 
KWP

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button