AKTUALNOŚCI

PIERWSZY LOT AW109 TREKKER

Finmeccanica ogłosiła podpisanie porozumienia o współpracy z Era Group Inc. na opracowanie przeznaczonej do celów ratownictwa medycznego wersji rewolucyjnego AgustaWestland AW609 TiltRotor. Spółka poinformowała również o zwycięzcy konkursu na najlepszy projekt wnętrza kabiny AW609 TiltRotor w wersji VIP.
 
AW609 ERA Flying v1-01-01 HiResPorozumienie o współpracy stanowi kolejny ważny krok na drodze rozwoju pierwszego na świecie cywilnego statku powietrznego typu tiltrotor, który rozwijany jest do realizacji misji z zakresu ratownictwa medycznego, transportu na morskie platformy wydobywcze, zadań poszukiwawczo-ratowniczych oraz transportu pasażerskiego. Na całym świecie złożono już prawie 60 zamówień na AW609 TiltRotor do realizacji szerokiej gamy misji. Finmeccanica ogłosiła też zwycięzcę konkursu na najlepszy projekt wnętrza kabiny AW609 TiltRotor w wersji VIP. Zwycięzcą został projektant Joseph Forakis. Ponadto operatorzy morskich śmigłowców z regionu Bliskiego Wschodu i Australazji, którzy użytkują odpowiednio śmigłowce AW109 i AW139, podpisali trzyletnie kontrakty na realizację 2,900 godzin szkoleń na kompleksowych symulatorach lotu. Te umowy stanowią uzupełnienie kontraktów na usługi z zakresu wsparcia i eksploatacji, podpisanych w ostatnich dwóch miesiącach dla 43 śmigłowców użytkowanych w Ameryce Północnej, Europie, Afryce oraz Azji.
Ponadto, Finmeccanica ogłosiła, że nowy lekki dwusilnikowy śmigłowiec AgustaWestland AW109 Trekker zrealizował swój pierwszy lot. Prototyp śmigłowca wzbił się w powietrze po raz pierwszy 2 marca br. z terenu zakładów Finmeccanica Helicopter Division w Cascina Costa (Włochy).
Finmeccanica AgustaWestland

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button