AKTUALNOŚCIKULTURA I ROZRYWKA

I WYBORY MISS 40 PLUS ZIEMI LUBELSKIEJ

Dwanaście kandydatek walczyło po raz pierwszy o tytuł Miss 40 Plus Ziemi Lubelskiej. Uroczysta gala miała miejsce13 marca, w Miejskim Ośrodku Kultury w Świdniku. To pierwsza taka impreza w województwie lubelskim, a jak zapowiadają organizatorzy z pewnością nie będzie ostatnia.
pucharWybory Miss 40 Plus to nie tylko pokaz urody kobiecej, ale również akcja charytatywna. Gala połączona była z Aukcją p.n.”RÓŻA DLA RÓŻY”. Róża Zaręba jest 7- letnią dziewczynką, która od urodzenia cierpi na bardzo rzadką chorobę genetyczną – zespół Dande- Walkera i trisomy der 9. Aby móc się rozwijać musi uczestniczyć w bardzo kosztownych zajęciach rehabilitacyjnych i przejść operację, dlatego dochód z aukcji przeznaczony był właśnie dla Róży. Dzięki darczyńcom pojawiły się aukcyjne przedmioty, wśród nich koszulka z autografem Leo Messiego, przesłana przez Fundację FC Barcelona na prośbę portalu Kobieta XL. Organizatorami wydarzenia były: Barbara Wójcik, Małgorzata Szewczyk Klub Różanych Dam & Lordów, Marzenna Karpowicz POZYTYWNE PRZEMIANY MK i Małgorzata Mazurek AKADEMIA 7NieBo- Zaznaczam, że nazwa gali, 40 plus odnosi się do wieku, jak i rozmiarumkwyjaśniła jedna z pomysłodawczyń wydarzenia Marzenna Karpowicz– Do konkursu zgłosiły się 22 panie, z nich wybrałyśmy 12. Właściwie na scenie wystąpiło 13 kandydatek. Jedna poza konkurencją, gdyż nie osiągnęła jeszcze 40 lat. Miss i wicemiss otrzymały diademy i szarfy oraz wiele nagród od sponsorów, min. od Starostwa Powiatowego w Świdniku– dodała Karpowicz. Współorganizatorem imprezy była również Irmina J. J. Amerini (Studio Form Life Giancarlo Amerini), która ułożyła specjalną choreografię dla kandydatek- Przygotowania trwały niezbyt długo, bo tylko miesiąc. Odbyły się trzy próby. Efekt jest świetny, co panie udowodniły na scenie– powiedziała I. J. J. Amerini.
Jury obradujące w składzie Anna Augustyniak, Jolanta Szala, Ireneusz Makarewicz,Barbara Wójcik, Dariusz Tokarzewski, Bogdan Błaszczuk, Bartłomiej Pejo i Magdalena Gorostiza zdecydowało, że pierwszą w historii Miss 40 Plus Ziemi Lubelskiej została Elżbieta Lipa, wicemiss Edyta Bąk, która również dostała tytuł Miss Publiczności, a zaszczytny tytuł Miss Foto otrzymała Anna Ligienza.róża
Dzięki zbiórce prowadzonej przez uczniów Koła Caritas oraz Gimnazjum Nr 3, a także aukcji udało się zebrać ponad 2000 zł na rzecz Róży Zaręby. Galę charytatywnie wspomogli konferansjerzy – Krzysztof Boguń i Adam Sokolnicki. Wystąpili Dariusz Tokarzewski, Natalia Wilk, Ewa Sobkowicz, Tomek Momot, Katarzyna Iskierko, Elena Lesyk i zespól taneczny Uniwersytetu Trzeciego Wieku, prowadzony przez Elżbietę Kubiak.
zosia z babcia
dumna wnuczka Zosia z babcią M. Pędzisz, uczestniczką konkursu

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button