AKTUALNOŚCI

NIETRZEŹWY KIEROWCA SPRAWCĄ GROŹNEGO ZDERZENIA

Ponad 1,7 promila alkoholu miał w organizmie 40-letni kierowca nissana. Mężczyzna wczoraj jadąc ul. Piasecką w Świdniku stracił panowanie nad swoim pojazdem, uderzył w barierki drogowe, a następnie zderzył się ze scanią.

Wczoraj, w godzinach przedpołudniowych na ul. Piaseckiej w Świdniku doszło do groźnego zdarzenia drogowego. Kierujący pojazdem marki Nissan, 40-letni mieszkaniec Chełma, jadąc od strony Lublina w kierunku Piask stracił panowanie nad kierowanym przez siebie pojazdem. Jego auto uderzyło w barierki drogowe, a następnie w pojazd ciężarowy marki Scania. Mimo znacznie zniszczonych obu aut na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Jak potwierdził alkomat kierowca osobówki miał ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie. Drugi kierowca był trzeźwy.
Na miejscu interweniowały inspekcja ruchu drogowego, straż pożarna oraz karetki pogotowia ratunkowego. Do szpitala trafili obaj kierowcy. Utrudnienia w ruchu na drodze trwały przez kilka godzin.
Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia. Kierowcy nissana za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym grozi kara grzywny. Natomiast za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button