AKTUALNOŚCI

NIEDZIELA PALMOWA ROZPOCZĘŁA WIELKI TYDZIEŃ

thumb.htmlpMinęła ostatnia niedziela Wielkiego Postu. Wczoraj w kościołach i na procesjach wierni  tradycyjnie zadbali o to, by było kolorowo i wyjątkowo.
Niedziela Palmowa, inaczej Niedziela Męki Pańskiej, obchodzona jest w Polsce już od średniowiecza. Według obrzędów katolickich tego dnia wierni przynoszą do kościoła palemki, czyli symbol odradzającego się życia.
Święto zostało ustanowione na pamiątkę przybycia Chrystusa do Jerozolimy. Rozpoczyna okres przygotowania duchowego do Świąt Wielkanocnych.
Podpatrzyliśmy jak uroczystości przebiegają w Mełgwi. Właśnie wczoraj wybierano tam najpiękniejsze palmy i wielkanocne prace plastyczne.
Organizatorem już XX Konkursu na Najładniejszą Palmę Wielkanocną był Gminny Ośrodek Kultury.
-Przy ocenie palm wielkanocnych pod uwagę brany był dobór odpowiednich materiałów i elementów zdobniczych, estetyka wykonania,wykorzystanie tworzyw naturalnych oraz tradycyjnych form zdobniczych oraz pomysłowość i inwencja twórcza – informuje Teresa Adamiec z GOK w Mełgwi.
Najpiękniejsza okazała się wysoka na ok. 2 metry palma z DPS w Krzesimowie.
Dla zwycięzców pierwszych trzech miejsc zostały ufundowane nagrody rzeczowe, pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button