AKTUALNOŚCI

WPADŁ Z HASZYSZEM PODCZAS POLICYJNEJ KONTROLI

24-letni mieszkaniec gminy Mełgiew odpowie za posiadanie haszyszu, którego usiłował się pozbyć w trakcie policyjnej kontroli. Kontrolę jego pojazdu podjął technik kryminalistyki ze świdnickiej komendy pracujący w nocy na miejscu włamania do miejscowego sklepu. Podejrzenie policjanta wzbudziła bowiem obecność mężczyzny w tym miejscu i o tak późnej porze. Dodatkowo, młody mężczyzna może jeszcze odpowiadać za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Pobrana została mu krew do badań.

Wczoraj około godziny czwartej nad ranem kryminalni ze Świdnika wykonywali czynności na miejscu włamania do jednego ze sklepów w gm. Mełgiew. W pewnym momencie w pobliżu zatrzymał się ford  mondeo. Obecność pojazdu  o tej porze i w tym  miejscu zainteresowała prowadzącego czynności technika kryminalistyki.
Policjant postanowił  skontrolować auto.  Wówczas  kierowca  forda odrzucił od siebie opakowanie po papierosach. Okazało się,  że w środku znajdowała się niewielka ilość substancji, którą po wstępnym badaniu okazał się haszysz. Policjanci zabezpieczyli  około 10 gram tego narkotyki.
Od 24-letniego mężczyzny policjanci wyczuli ponadto woń alkoholu. Wobec jego odmowy poddania się badaniu trzeźwości, została od niego pobrana krew do badań. Kierowca został zatrzymany, a na poczet przyszłej kary zabezpieczono od niego blisko 1 tys. zł.
Zgodnie z obowiązującym prawem, posiadanie środków odurzających zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności, a 2 lata grozi za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości.
Policyjny technik, podczas oględzin sklepu w którym doszło do włamania, zauważył podejrzane zachowanie kierowcy. Przy przeszukaniu znaleziono przy nim 10 gramów haszyszu.
P.L.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button