AKTUALNOŚCI

WPADŁ Z HASZYSZEM PODCZAS POLICYJNEJ KONTROLI

24-letni mieszkaniec gminy Mełgiew odpowie za posiadanie haszyszu, którego usiłował się pozbyć w trakcie policyjnej kontroli. Kontrolę jego pojazdu podjął technik kryminalistyki ze świdnickiej komendy pracujący w nocy na miejscu włamania do miejscowego sklepu. Podejrzenie policjanta wzbudziła bowiem obecność mężczyzny w tym miejscu i o tak późnej porze. Dodatkowo, młody mężczyzna może jeszcze odpowiadać za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Pobrana została mu krew do badań.

Wczoraj około godziny czwartej nad ranem kryminalni ze Świdnika wykonywali czynności na miejscu włamania do jednego ze sklepów w gm. Mełgiew. W pewnym momencie w pobliżu zatrzymał się ford  mondeo. Obecność pojazdu  o tej porze i w tym  miejscu zainteresowała prowadzącego czynności technika kryminalistyki.
Policjant postanowił  skontrolować auto.  Wówczas  kierowca  forda odrzucił od siebie opakowanie po papierosach. Okazało się,  że w środku znajdowała się niewielka ilość substancji, którą po wstępnym badaniu okazał się haszysz. Policjanci zabezpieczyli  około 10 gram tego narkotyki.
Od 24-letniego mężczyzny policjanci wyczuli ponadto woń alkoholu. Wobec jego odmowy poddania się badaniu trzeźwości, została od niego pobrana krew do badań. Kierowca został zatrzymany, a na poczet przyszłej kary zabezpieczono od niego blisko 1 tys. zł.
Zgodnie z obowiązującym prawem, posiadanie środków odurzających zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności, a 2 lata grozi za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości.
Policyjny technik, podczas oględzin sklepu w którym doszło do włamania, zauważył podejrzane zachowanie kierowcy. Przy przeszukaniu znaleziono przy nim 10 gramów haszyszu.
P.L.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Zobacz również

Close
Back to top button
Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker
Reklama