AKTUALNOŚCIEDUKACJA

SUKCES TARGÓW EDUKACYJNYCH W PIASKACH

DSC_0235Wczoraj w Zespole Szkół w Piaskach odbyły się Targi Edukacyjne, zorganizowane z inicjatywy Powiatowego Urzędu Pracy w Świdniku i starosty świdnickiego. To trzecie powiatowe targi edukacyjne, pierwsze w Piaskach.
-Od początku Zarząd Powiatu stawia na promocję naszych szkół. Jeśli chodzi o ofertę naszych szkół, naprawdę mamy czym się pochwalić. Mamy bardzo fajne zawody związane z kolejnictwem, z gastronomią, czy przemysłem górniczym. Prawdziwą perełką są też zawody związane z lotnictwem, takie jak mechanik lotniczy i mechanik awionik. Względy demograficzne są nieubłagalne i musimy wyjść do ucznia i go zachęcać. – mówi Dariusz Kołodziejczyk, starosta świdnicki.
12909669_1146509175368521_4975058206919063031_oW hali sportowej Z.S w Piaskach wystawiały się uczelnie wyższe z Lublina, powiatowe szkoły ponadgimnazjalne, jak również szkoły z terenu m.in. z Trawnik, Mełgwi i Rybczewic, ale też firmy i instytucje szkoleniowe.
– Mamy liceum im. W. Broniewskiego, PCEZ, Z.S w Świdniku, Z.S. W Trawnikach. Ich oferty prześcigają się atrakcyjnością. – mówił Waldemar Białowąs, wicestarosta świdnicki. – Dziś mamy wielkie święto edukacji. Celem tego wydarzenia to pokazanie wielkiego potencjału naszych szkół. Widzimy, że dziś pracodawcy kreują kierunki kształcenia. Młodzież wybiera swoją przyszłość, już zapisując się do konkretnej szkoły.
Oferta skierowana była do uczniów kończących gimnazja, licea ogólnokształcące i technika.
Organizatorzy zaplanowali pokazy pierwszej pomocy, prezentacje doradców zawodowych i warsztaty dla uczniów klas III gimnazjów.
-Można mówić o sukcesie imprezy. Gościło u nas 35 wystawców, 10 uczelni wyższych, 6 ponadgimnazjalnych oraz szereg instytucji szkoleniowych. Już na samym rozpoczęciu przybyło ok. 500 uczniów. Co mnie cieszy, impreza okazała się na tyle atrakcyjna, że pojawili się nawet wystawcy z Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie – komentuje Waldemar Szałek, dyrektor Z.S w Piaskach.
Targi Edukacyjne w hali sportowej trwały od godz. do  godz. 14.00.
 

Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button