AKTUALNOŚCI

„OGIEŃ NISZCZY PRZYRODĘ”

25 maja w Komendzie Powiatowej PSP w Świdniku miało miejsce podsumowanie konkursu plastycznego „Ogień niszczy przyrodę – pożar lasu, łąki, pola” zorganizowanego dla uczniów szkół podstawowych z powiatu świdnickiego.
Konkurs zorganizowano w ramach projektu „Edukacja przeciwpożarowa dzieci ze szkół podstawowych z terenu województwa lubelskiego”, przy udziale Komendy Wojewódzkiej PSP w Lublinie i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.
Uczestnicy podzieleni na 2 grupy (klasy I-III i IV-VI) złożyli łącznie 85 prac, z których komisja konkursowa wybrała po 7 w każdej grupie.
Nagrodami w konkursie były czujki czadu, gazu i dymu, a zwycięzcy w każdej z grup pojadą na piknik strażacki 1 czerwca, na którym prowadzone będą pogadanki, występy artystyczne, pokazy sprzętu strażackiego i szkolenia z udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej.
I miejsce w grupie klas I-III zajęła Natalia Ostrzyżek ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Świdniku. Pozostali uczniowie wyróżnieni w młodszej grupie: Antonia Przychodzka, Jakub Zieliński, Julia Ornal, Alicja Iżewska, Bartosz Kwiatosz, Amelia Żuk.
I miejsce w grupie klas IV-VI zajęła Natalia Adamiak ze Szkoły Podstawowej w Krzesimowie.
Pozostali uczniowie wyróżnieni w starszej grupie: Natalia Gadzała, Zuzanna Kwiatosz, Nikola Zalewska, Amelia Szubartowska, Jakub Pyda, Emilia Pasternak.
Po podsumowaniu konkursu i wręczeniu nagród, dzieci miały możliwość zapoznania się z pracą strażaka i obejrzenia sprzętu w świdnickiej jednostce.

PSP Świdnik, mł. bryg. Piotr Pyszko

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button