AKTUALNOŚCI

GDZIE NA WAKACJE?

Raczej na Mazury niż do Egiptu <br>Fotolia
Raczej na Mazury niż do Egiptu
Fotolia
Polacy na wakacje chętnie zmierzają na południe, w kierunku basenu Morza Śródziemnego. Najczęściej wybieranym krajem na letni wypoczynek, podobnie jak w ubiegłym roku, jest Grecja. Popularne są również Hiszpania, Bułgaria, Włochy. Na niższe miejsca spadły tak chętnie wybierane w ubiegłych latach kraje jak Egipt, Turcja, Tunezja.
Z danych Polskiego Związku Organizatorów Turystyki wynika, że zainteresowanie krajem faraonów spadło nawet o 70 procent w porównaniu z ubiegłym rokiem, a Tunezja wypadła z pierwszej dwudziestki najchętniej odwiedzanych krajów.
„Widać, że sytuacja geopolityczna wywiera duży wpływ na decyzje podejmowane przez polskich turystów” – podkreśla Piątek.
Niepokoje na terenach Afryki Północnej przekładają się także na zainteresowanie wypoczynkiem nad polskim morzem. W biurach podróży pojawiły się katalogi z ofertami wypoczynku w kraju.
„Dynamicznie rośnie liczba klientów biur podróży, którzy planują urlop w Polsce” – zauważa prezes PZOT. Jak dodaje, w okresie letnim Polacy najchętniej kierują się nad Bałtyk i na Mazury.
http://kurier.pap.pl

Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button