AKTUALNOŚCI

WAŻNA LEKCJA PRZED WAKACJAMI

68-90087Czym jest wakacyjne bezpieczeństwo, jak należy bezpiecznie odpoczywać oraz czy zawsze musimy mówić opiekunom, gdzie się będziemy bawić – to niektóre z zagadnień jakie poruszyły policjantki podczas spotkania z przedszkolakami.

Wczoraj policjantki ze świdnickiej komendy odwiedziły przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola w Mełgwi. Entuzjazm dzieci z okazji tego wydarzenia był wielki. Dzieci zainteresowane były zarówno samym mundurem policjantów jak i ich codzienną pracą.

Tradycyjnie najciekawszym punktem spotkania okazała się być możliwość obejrzenia z bliska radiowozu. Spotkanie policjantów z dziećmi to, poza dobrą zabawą, przede wszystkim możliwość przekazania im cennych uwag przed zbliżającym się letnim wypoczynkiem.

Policjantki przypomniały przedszkolakom m. in. zasady bezpiecznej zabawy na placu zabaw, na podwórku czy też w parku. Szczególnie zwracały uwagę na zachowanie w pobliżu samochodów i innych pojazdów, np. podczas wyprawy do miasta lub na wieś. Nie zabrakło rad o bezpiecznych zachowaniach nad wodą.

Bezpieczna zabawa to zabawa odpowiedzialna za swoje i innych zachowanie. Dlatego policjantki przypominały dzieciom, że mają obowiązek każdorazowo zgłaszać swoim opiekunom miejsce zabawy. Pod żadnym pozorem nie wolno też ukrywać gdy ktoś obcy je zaczepia, proponuje słodycze czy wspólną przejażdżkę samochodem.

KPP Świdnik

reklama reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close