AKTUALNOŚCISPORT

OLEŚNIA Z PUCHAREM STAROSTY

OleśniaW niedzielę 26 czerwca na boisku Ludowego Klubu Sportowego Oleśnia w Oleśnikach rozegrano drugą edycję Turnieju Piłki Nożnej Klubów Sportowych o Puchar Starosty Świdnickiego Dariusza Kołodziejczyka. Do walki o to zaszczytne trofeum przystąpiły cztery zespoły, które rywalizowały systemem każdy z każdym. Najlepsi okazali się gospodarze, którzy za pierwsze miejsce oprócz okazałego pucharu odebrali talon w kwocie 1000 złotych na zakup sprzętu sportowego. Wszystkie drużyny oprócz pucharów otrzymały nagrody rzeczowe.
W pierwszym meczu turnieju obrońcy tytułu mistrzowskiego sprzed roku czyli Gminny Ludowy Klub Sportowy Victoria z Rybczewic pokonał Ludowy Klub Sportowy z Biskupic 3:1. Bramki dla wicemistrza grupy III A klasy z zakończonego sezonu 2015/2016 zdobyli: Kamil Baraniuk, Mateusz Wilk i Michał Harkavka. Honor trzeciego zespołu grupy II B klasy uratował Sławomir Zarzeczny. W swoim drugim spotkaniu Victoria zmierzyła się z Ludowym Klubem Sportowym Trawena. Rewelacja rundy wiosennej B klasy z Trawnik tylko zremisowała 1:1, bowiem rzutu karnego nie wykorzystał Michał Jeleniewski, jeden z czołowych zawodników ekipy trenera Waldemara Ocyska. Jego strzał w środek bramki z łatwością obronił Karol Ścibak. Wcześniej do siatki trafiali odpowiednio: Marcin Kubicki i Mateusz Wilk.
W meczu nr 3 turnieju do rywalizacji przystąpili gospodarze z Oleśnik. Beniaminek, który w minionym sezonie A klasy zajął wysokie trzecie miejsce, rozpoczął zmagania od wygranej 2:0 nad Biskupicami. Gole dla drużyny prowadzonej przez trenera Dariusza Kuchtę zdobywali: Łukasz Strug i Patryk Przebierowski. W swojej ostatniej potyczce futboliści z Biskupic zremisowali z Traweną 0:0 i trzeba przyznać, że więcej w tym meczu było żółtych kartek niż stuprocentowych okazji do zdobycia bramek przez obie drużyny. W dwóch ostatnich spotkaniach na boisku zaprezentowała się Oleśnia. Najpierw gospodarze po dwóch golach Krzysztofa Nastulaka (rzut karny i rzut wolny) pokonali Victorię 2:0 czym już w tym momencie zapewnili sobie pierwsze miejsce, a następnie bezbramkowo zremisowali z ekipą Traweny.
Tabela turnieju

  1. LKS Oleśnia Oleśniki 3 7  4:0
  2. GLKS Victoria Rybczewice 3 4  4:4
  3. LKS Trawena Trawniki 3 3  1:1
  4. LKS Biskupice 3 1  1:5

Najlepszy strzelec: Krzysztof Nastulak (Oleśnia) – 2 bramki.
Najlepszy bramkarz: Przemysław Mączka (Oleśnia).
Najlepszy piłkarz: Mateusz Wilk (Victoria).

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button