AKTUALNOŚCI

ODPOWIEDZĄ ZA NARKOTYKI

Posiadanie nawet niewielkiej ilości narkotyków ma swój finał w sądzie karnym. Przekonała się o tym 25-letnia mieszkanka Lublina. Policjanci zabezpieczyli w jej mieszkaniu marihuanę. Zgodnie z obowiązującym prawem przestępstwo to zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.
Jednym z priorytetów służby świdnickich i piaseckich policjantów jest walka z przestępstwami narkotykowymi. Mając na uwadze wakacyjne bezpieczeństwo zdrowia mieszkańców pow. świdnickiego funkcjonariusze dokonują kontroli pod kątem ujawniania różnego rodzaju środków odurzających, w tym dopalaczy i narkotyków.
W minionym miesiącu stróże prawa ujawnili łącznie sześć przypadków posiadania m. in. suszu marihuany i proszku amfetaminy. Zgodnie z obowiązującym prawem posiadanie nawet niewielkiej ilości środków odurzających ma swój finał w sądzie karnym przekonała się o tym 25-letnia mieszkanka Lubina, w  mieszkaniu której policjanci ujawnili woreczek z zawartością ponad 1 grama marihuany.
Podobnie jak w przypadku 34-letniego mieszkańca gm. Trawniki przy którym podczas kontroli osobistej funkcjonariusze ujawnili proszek z amfetaminą. Do obu zdarzeń doszło w miniony weekend na terenie pow. świdnickiego.
KPP Świdnik

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button