AKTUALNOŚCI

NOWE WŁADZE ODDZIAŁU POWIATOWEGO ZOSP RP W ŚWIDNIKU

DSC01682Dzisiaj w klubie „ Favilla” w Świdniku odbył się IV Zjazd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Świdniku. Takie spotkanie odbywa się raz na 5 lat, a jego celem jest przedstawienie i podsumowanie działalności Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Świdniku w tym okresie. W trakcie zjazdu nastąpiło także zatwierdzenie składu nowego Zarządu, wybór Komisji Rewizyjnej, ale przede wszystkim wybór i wytyczenie zadań dla nowych władz związkowych na najbliższe 5 lat.
Spotkanie rozpoczęto wprowadzeniem pocztów sztandarowych i hymnem oraz minutą ciszy w hołdzie strażakom, którzy odeszli na wieczną służbę. W dalszej części dokonano wyboru przewodniczącego, sekretarza i prezydium zjazdu. Powołano także komisje zjazdowe.
Ważnym punktem spotkania było wręczenie odznaczeń. W trakcie Zjazdu nastąpiło złożenie sprawozdań z działalności Zarządu i Komisji Rewizyjnej Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Świdniku. Zatwierdzona również skład nowego Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Świdniku. Od dzisiaj funkcję prezesa Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Świdniku pełni Dariusz Kołodziejczyk, który zastąpił dotychczasowego, Mirosława Króla. Sekretarzem zarządy została Anna Mrozik, a skarbnikiem Teresa Adamiec.
IV Zjazd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Świdniku zakończył się wyborem Komisji Rewizyjnej Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Świdniku i delegatów na zjazd oddziału wojewódzkiego oraz podjęciem uchwał.
 

Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button