AKTUALNOŚCIEDUKACJA

„BĄDŹ AUTOREM WŁASNEJ KARIERY” – TYDZIEŃ KARIERY W PCEZ

dscf5873Powiatowe Centrum Edukacji Zawodowej w Świdniku zaprasza w dniach: 17-21 października do udziału w VIII edycji Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, który odbywa się pod hasłem: „Bądź autorem własnej kariery”. – Ogólnopolski Tydzień Kariery, czyli OTK, to coroczne działanie inicjowane przez Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej mające na celu inspirowanie ogólnopolskich i lokalnych inicjatyw na rzecz rozwoju poradnictwa zawodowego – wspierania edukacji, zawodu, pracy i kariery – mówi Lucyna Janowska ze Szkolnego Ośrodka Kariery przy PCEZ.

Tegoroczne hasło OTK jest wskazówką mówiącą o tym, że nad karierą edukacyjno- zawodową warto pracować jak nad dziełem sztuki, a także, że decyzje edukacyjne i zawodowe powinniśmy podejmować świadomie i samodzielnie biorąc pod uwagę i analizując stawiane sobie cele okoliczności i warunki. W swych działaniach uczniowie nie powinni czuć się osamotnieni, a wręcz przeciwnie powinni konsultować się z specjalistami, fachowcami i profesjonalistami w swej dziedzinie zasięgając ich rad i opinii.

W ramach OTK proponujemy; indywidualne konsultacje z doradcą zawodowym; badania predyspozycji i preferencji zawodowych za pomocą testów diagnostycznych, które służą do określenia zainteresowań zawodowych i są pomocne w wyborze kierunku kształcenia i dokształcania się oraz w wyborze zawodu.

dscf5853

W programie są też przewidziane m.in. wycieczki zawodoznawcze do lokalnego pracodawcy branży mechanicznej firmy SMF Poland, konkurs karaoke dla miłośników wyzwań muzycznych szlifujący ich talent wokalny oraz warsztaty praktyczne w halach CKP umożliwiające poznanie realistycznego środowiska pracy w zawodzie tokarza. Działania organizowane przez PCEZ kierowanie są do zorganizowanych grup młodzieży, ostatnich klas szkół gimnazjalnych oraz uczniów PCEZ.

(PCEZ w Świdniku)

reklama reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close
Reklama