AKTUALNOŚCI

WPADŁ Z NIELEGALNYMI PAPIEROSAMI

68-94694Policjanci ze Świdnika zabezpieczyli u 59–letniego mieszkańca gminy Trawniki blisko 1600 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Część nielegalnego towaru znaleziona została w należącym do niego aucie, a reszta w jego miejscu zamieszkania. Posiadanie papierosów bez polskich znaków akcyzy stanowi naruszenie przepisów karno-skarbowych i zagrożone jest karą grzywny i przepadkiem nielegalnego towaru.
Kryminalni ze Świdnika ustalili wczoraj, że w posiadaniu 59–letniego mieszkańca gminy Trawniki może znajdować się większa ilość papierosów bez polskich znaków akcyzy. W rejonie targowiska w Świdniku przeprowadzili kontrolę należącego do niego samochodu, w którym ujawniono blisko 700 paczek nielegalnych papierosów. Natomiast w miejscu zamieszkania mężczyzny mundurowi ujawnili i zabezpieczyli ponad 900 paczek papierosów bez znaków polskiej akcyzy skarbowej.

Swoim działaniem spowodował on uszczuplenie należności Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku na kwotę ponad 26 tysięcy złotych. Cały nielegalny towar został zabezpieczony, a właściciel kontrabandy zatrzymany. Na poczet przyszłej grzywny zabezpieczono od sprawcy gotówkę w kwocie 1000zł.

Posiadanie papierosów bez polskich znaków akcyzy stanowi naruszenie przepisów karno-skarbowych i zagrożone jest karą grzywny i przepadkiem nielegalnego towaru.

KPP Świdnik

P.L.

Reklama
reklama reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close