AKTUALNOŚCIEDUKACJASPORT

DUŻE PIENIĄDZE NA INFRASTRUKTURĘ SPORTOWĄ

fot2Wczoraj w Ministerstwie Sportu i Turystyki w Warszawie wicestarosta powiatu świdnickiego Waldemar Białowąs wraz ze skarbnikiem Janem Chabrosem podpisali finalne umowy na dofinansowanie flagowych inwestycji sportowych powiatu: hali sportowo-widowiskowej przy I Liceum Ogólnokształcącym im. W. Broniewskiego w Świdniku oraz kortów tenisowych przy Powiatowym Centrum Edukacji Zawodowej im. Z. Puławskiego w Świdniku. – Pozyskanie zewnętrznych środków finansowych na te inwestycje to nasz wielki sukces – mówi Waldemar Białowąs, wicestarosta świdnicki – edukacja, wychowanie młodzieży, również poprzez sport, to jeden z najważniejszych priorytetów obecnego Zarządu Powiatu.

fot-korty

Obie inwestycje już się rozpoczęły. Hala sportowa przy „Bronku” ma służyć użytkownikom już od przyszłego roku szkolnego. Budynek o wymiarach 36×44 m, z boiskiem 20×40 m będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na budowę hali Ministerstwo przeznaczyło środki w wysokości 1,5 mln złotych.

hala-tenisowa

fot1

Całoroczne korty tenisowe przykryte halą lekkiej konstrukcji, które powstają w miejscu istniejących odkrytych kortów przy PCEZ wyposażone zostaną w nawierzchnię zewnętrzną syntetyczną posiadającą certyfikat Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Ich powierzchnia to 1347 mkw. Ten nowoczesny obiekt będzie służył zarówno uczniom szkół powiatowych, jak również młodzieży uprawiającej tenis ziemny w klubie Avia – klubie z ponad 60-letnią tradycją i wieloma sukcesami. Na tę inwestycje udało się pozyskać dofinansowanie w wysokości niemal 414 tys. złotych.

Nowe obiekty sportowe z pewnością przyczynią się do rozwoju sportowych pasji wśród mieszkańców Powiatu Świdnickiego, zaś z pasji narodzić się mogą nowe sportowe talenty.

(dp)

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button