AKTUALNOŚCI

ILE 1 LISTOPADA ZAPŁACIMY ZA ZNICZE I KWIATY?

dsc_8426We wtorek tradycyjnie będziemy odwiedzać groby naszych bliskich. Zapalimy znicze, położymy wiązanki. Ruch przy cmentarzach zaczął się już kilka dni temu.
Coraz częściej kupujemy kwiaty i lampki kilka dni wcześniej, czemu sprzyja długi weekend, aby zaoszczędzić czas. Często 1 listopada ozdoby są już droższe i nie zawsze mamy wybór. Sprawdziliśmy, jakie znicze i kwiaty w tym roku kupują odwiedzający cmentarze. Odwiedziliśmy cmentarz w Piaskach, jeden z większych i najstarszych cmentarzy w powiecie świdnickim.
Jeśli chodzi o kwiaty, przed 1 listopada najczęściej kupowane są te w doniczkach, ze względu na to, że można je potrzymać kilka dni w domu. W ofercie są chryzantemy  pełno kwiatowe w cenie od 20 zł i drobno kwiatowe w cenie od 10 do 15 zł. w zależności od wielkości i stopnia rozkwitu. Cięte chryzantemy to koszt od 3 do 7 zł za sztukę. – Ruch jest bardzo duży przyznaje Pani Iza Apostel, która od 6 lat  hoduje chryzantemy drobno kwiatowe. W tym roku dużym zainteresowaniem cieszą nowości kolorystyczne. Staram się każdego roku wprowadzać nowości i zwracać uwagę na potrzeby klientów. Panie zazwyczaj wybierają kwiaty w kolorze fioletowym i białym natomiast panowie zdecydowanie wybierają kolor bordowy, herbaciany i żółty – dodaje Pani Iza. Sztuczną kompozycję kwiatową w doniczce kupimy już  za 40 zł, ale są również bardziej okazałe za które trzeba więcej zapłacić. Wiązanka na sztucznym podkładzie to koszt od 30 zł. Natomiast cena wiązanek na żywym podkładzie – jodle, wrosła.dsc_8431
– Cena wiązanek na sztucznym podkładzie nie zmieniła się w stosunku do roku poprzedniego. Natomiast wiązanki na żywym podkładzie są droższe o około 35 procent, a wynika to z ceny jaką oferują nam producenci podkładów – informuje Pani Elżbieta Sztajdel, która swoją kwiaciarnię w Piaskach prowadzi od wielu lat. Co do zniczy, najmodniejsze w tym roku są, a w sumie to wtrącają tzw. znicze gliniane. Znicz wygląda bardzo prosto i cieszy się dużym zainteresowaniem, za taki znicz zapłacimy od 3 do 9 zł. w zależności od wielkości. Cena zniczy w porównaniu do roku poprzedniego nie zmieniła się.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button