AKTUALNOŚCI

Szczegóły piątkowej wizyty prezydenta w Świdniku

W piątek 11 listopada z okazji Święta Niepodległości do Świdnika przybędzie Prezydent RP Andrzej Duda. Ma śpiewać patriotyczne pieśni ze świdniczanami. Tego dnia uroczystości w Świdniku będą odbywały się na Placu Konstytucji 3 Maja.
Koncert pod hasłem „Patriotyczne Śpiewanie”, w którym uczestniczyć ma Andrzej Duda rozpocznie się o godz. 17.00, ale na plac można będzie wejść już o 16.00.
Wystąpią znani artyści, m.in. Zespół Tańca Ludowego „Leszczyniacy”, Helicopters Brass Orchestra, chóry parafialne i liczni soliści. Na estradzie zaśpiewać ma ponad 500 wykonawców.
Prezydent na Placu Konstytucji ma pojawić się ok. godziny 17.00, by wygłosić okolicznościowe przemówienie.
Należy liczyć się z tym, że każda z wchodzących osób przejdzie kontrolę. Ulice Niepodległości i Wyszyńskiego będą w piątek zamknięte.
Wcześniej na Placu Konstytucji, tradycyjnie odbędą się „Biegi Niepodległości”. Impreza rozpocznie się o godzinie 12.00. Stowarzyszenie Wspólnota Świdnicka zaprasza wszystkich do udziału w już XIV Biegach Niepodległości, które odbędą się w 12 kategoriach. Meta wszystkich biegów i start do biegu głównego, jak co roku, będą usytuowane na wysokości placu. Losowanie nagród dla uczestników zaplanowano na godz. 14.00.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Reklama