AKTUALNOŚCI

Huczne 10-lecie Stacji Świdnik II

dsc_0011Powiatowy Ośrodek Wsparcia „Stacja Świdnik II” w Świdniku obchodzi jubileusz 10-lecia działalności. Z tej okazji dziś w „Lachówce” odbyła się uroczystość z udziałem lokalnych władz oraz pracowników jednostek pomocy społecznej z całego województwa lubelskiego. Wśród przybyłych gości znaleźli się: starosta świdnicki Dariusz Kołodziejczyk, Barbara Lipa – Kierownik Ośrodka Stacja Świdnik II, Albin Mazurek – Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie, Członkowie Zarządu Powiatu Świdnickiego – Jakub Osina i Leszek Czechowski, a także pracownicy oraz uczestnicy jednostek pomocy i integracji społecznej.

– Pamiętam kiedy powstawał Ośrodek. W czasie tym pełniłem funkcję radnego powiatowego i głosowałem za przyjęciem uchwały stanowiącej jego powołanie. Cieszy mnie fakt, że w przeciągu swojego istnienia w zajęciach uczestniczyło tak wiele osób potrzebujących wsparcia i pomocy, co utwierdza mnie w przekonaniu, że decyzja o jego powołaniu była słuszna. – mówił Dariusz Kołodziejczyk, starosta świdnicki.

dsc_9998Powiatowy Ośrodek Wsparcia „Stacja Świdnik II” został powołany dokładnie w 2006 roku. Jego celem od samego początku jest niesienie pomocy osobom, które zakończyły leczenie psychiatryczne i wyrażają chęć podjęcia aktywności społecznej i zawodowej.
Uczestnicy mogą korzystać z zajęć w pracowniach: technik różnych, artystycznej, komputerowo – poligraficznej, gospodarstwa domowego oraz sali doświadczania świata.
W skład Zespołu Wspierająco – Rehabilitacyjnego wchodzą terapeuci, opiekunowie oraz psycholog, jest także możliwość uzyskania konsultacji lekarza psychiatry.

Utworzenie i funkcjonowanie Ośrodka jest wynikiem współpracy Powiatu Świdnickiego w Świdniku z Lubelskim Urzędem Wojewódzkim. Powstał w odpowiedzi na potrzeby mieszkańców powiatu, dsc_0005przy wykorzystaniu możliwości oferowanych przez LUW. W ciągu dziesięciu lat w zajęciach Ośrodka uczestniczyło 117 osób, w początkach działalności w listopadzie 2006 roku na liście uczestników widniały 3 nazwiska, obecnie społeczność ta liczy 39 osób.

Wielu lat efektywnej pracy pracownikom Ośrodka gratulował Albin Mazurek, Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie, reprezentujący Wojewodę Lubelskiego, życząc dalszej udanej współpracy Powiatu Świdnickiego z Lubelskim Urzędem Wojewódzkim.

Starosta Dariusz Kołodziejczyk i kierownik Barbara Lipa wręczyli dsc_9970listy gratulacyjne pracownikom Powiatowego Ośrodka Wsparcia „Stacja Świdnik II”. Wyróżnieni to: Anna Mróz, Urszula Mazurek, Małgorzata Pereta, Agnieszka Sternik, Ewa Pulikowska, Anna Wicijowska-Falenta oraz Agnieszka Kulisz.

Uroczystość uświetnił koncert Helicopters Brass Orchestra pod dyrekcją Rafała Maruszaka, następnie na gości czekał tort urodzinowy i uroczysty obiad.

Reklama

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Reklama