AKTUALNOŚCI

Orkan BARBARA nad Polską. Będzie bardzo silnie wiało

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed bardzo silnym wiatrem, który będzie osiągał prędkość od 80 do 120 km/h. Na Bałtyku pojawił się sztorm i 16-metrowe fale. Ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego (najniższego z trzech) stopnia obowiązuje dla wszystkich polskich województw.
Dzisiaj Polska pozostaje w zasięgu niżu Barbara, który stopniowo przesuwa się nad kraje bałtyckie. Zagrożenie pierwszego stopnia oznacza możliwość wystąpienia niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, „które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej”. Dlatego możliwe jest wystąpienie komórek i pasm konwekcyjnych w chłodnej masie powietrza. Temperatura wyniesie od -2 °C do 1 °C. Natężenie opadów śniegu będzie niewielkie do umiarkowanego. Spaść może od 1 do 5 cm białego puchu.
Dzisiaj oraz w nocy ze środy na czwartek temperatura wyniesie od 0 °C do 2 °C. Lokalnie mogą wystąpić opady śniegu o natężeniu słabym, jak i też umiarkowanym. Zachmurzenie na ogół duże do całkowitego. W przerwie pomiędzy opadami może świecić słońce. Z północy  ma wiać wiatr, który w porywach osiągnie 30-40 km/h. Potęgować będzie on odczucie chłodu. W nocy ze środy na czwartek, w dalszym ciągu niewykluczone są opady śniegu.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Reklama