AKTUALNOŚCI

To będzie mroźny tydzień. Temperatura spadnie nawet do -20 °C!

Tej nocy może w naszym regionie spaść do 7 cm śniegu, a wiatr osiągnie prędkość 50 – 60 km/h. Temperatura wyniesie od -2 °C do 2 °C. Ze względu na silne  opady mogą wystąpić utrudnienia na drogach.
Jutro wciąż będzie mocno wiało, wystąpią opady śniegu, a lokalnie śniegu z deszczem. Temperatura wyniesie od +2 °C do -2 °C.
W czwartek zacznie napływać chłodne powietrze z kierunków północnych. Temperatura w ciągu dnia będzie się wahać od -7 °C do -12 °C. Opady ustaną. Ciśnienie zacznie szybko rosnąć. Na województwo lubelskie zacznie oddziaływać obszar podwyższonego ciśnienia.
W nocy z czwartku na piątek należy spodziewać się lokalnych spadków temperatury do -20 °C. W kolejnych dniach nadal spadki nawet poniżej -20 °C.
Powodem takiego załamania pogody jest niż „AXEL”, przemieszczający się znad wód Morza Norweskiego w kierunku południowej części Bałtyku i północno-wschodniej części naszego kraju.
Nasz region znajdzie się w bezpośredniej strefie oddziaływania aktywnych frontów atmosferycznych związanych z ośrodkiem niżowym. Po przejściu niżu nasz kraj zacznie dostawać się pod wpływ rozległego klina wyżowego.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close