AKTUALNOŚCIEDUKACJA

Niezwykły pokaz mody w „Norwidzie”

Wieczorowe kreacje z worków foliowych albo tapety ściennej? To możliwe, a nawet bardzo efektowne. Udowodnił to pokaz eko-mody w „Norwidzie”.
Dziś w Zespole Szkół Nr 1 im. C. K. Norwida w Świdniku odbył się pokaz TRASH FASHION SHOW!
Goście – studentki Lubelskiej Szkoły Sztuki i Projektowania zaprezentowały niezwykłe kreacje, wykonane np. z płyt CD, plastikowych łyżeczek, gazety, tapety ściennej czy różnego rodzaju folii. Modelki i projektantki zapewniały, że stroje są całkiem wygodne i nadają się do wielokrotnego użytku.
W ramach imprezy uczniowie „Norwida” przygotowali też moc innych atrakcji związanych z ekologią i zdrowym stylem życia. Specjaliści od gastronomii częstowali uczestników pokazu jabłkami i marchewkami.
– Człowiek jest zagrożeniem dla przyrody. Pokazuje to chociażby poziom skażonego powietrza, czy to, że toniemy w śmieciach. To wydarzenie jest manifestacją tych problemów. – mówił dyrektor Z S nr 1, Krzysztof Gałan, zachęcając uczniów do segregowania śmieci i oszczędzania wody. – Pokaz uświadomił, że z niczego da się zrobić coś wartościowego, a kreatywność człowieka może nie mieć granic – podsumował.
Inicjatorką dzisiejszego wydarzenia jest Małgorzata Motyl, nauczyciel kierunku gastronomia i hotelarstwo w „Norwidzie”.
– To pierwszy efekt współpracy między szkołami, ale myślę, że nie ostatni. Już planujemy wzajemne odwiedziny uczniów „Norwida” i Lubelskiej Szkoły Sztuki i Projektowania – zapewnia pani Małgorzata.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close