AKTUALNOŚCIEDUKACJA

Harmonogram ferii zimowych 2017. W sobotę startują w pięciu województwach

Terminy ferii zimowych w poszczególnych województwach są ogłaszane przez ministra edukacji<br>
Fot. Kurier PAP/M.Przybylski
Terminy ferii zimowych w poszczególnych województwach są ogłaszane przez ministra edukacji
Fot. Kurier PAP/M.Przybylski
Ferie zimowe przewidziane są w czterech terminach. Jako pierwsi – od 14 do 29 stycznia – wypoczywać będą uczniowie z województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego.
Od 21 stycznia do 5 lutego ferie będą mieli uczniowie z województw: podlaskiego i warmińsko-mazurskiego.
Od 28 stycznia do 12 lutego przerwę w nauce będą mieli uczniowie z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego.
Jako ostatni – od 11 do 26 lutego – odpoczywać będą uczniowie z województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego. Następna przerwa w nauce – z okazji świąt wielkanocnych – będzie od 13 do 18 kwietnia. Terminy ferii zimowych w poszczególnych województwach są ogłaszane przez ministra edukacji na podstawie rozporządzenia w sprawie organizacji roku szkolnego.
Od roku szkolnego 2003/2004, zgodnie z przyjętą zasadą, terminy ferii w kolejnych latach zmieniają się cyklicznie, np. jeśli w jednym roku w określonej grupie województw ferie zimowe są w drugiej połowie stycznia, to wówczas w następnym roku termin ferii w tej grupie województw przypadnie na pierwszą połowę lutego. Podziału na województwa dokonano biorąc pod uwagę liczbę uczniów.

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close