AKTUALNOŚCIEDUKACJA

By ferie były bezpieczne!


Blisko 200 dzieci z pierwszych klas szkół podstawowych ze Świdnika zostało dokładnie przeszkolonych z wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, ale także o właściwym zachowaniu się na stoku narciarskim. Pierwszaki ze Świdnika oprócz cennej przed czasem ferii wiedzy, otrzymały też gadżety związane z bezpieczeństwem. To wszystko w ramach akcji „Bezpieczne Miasto – Bezpieczne Ferie”.
Wszystko dzięki inicjatywie Stowarzyszenia Inicjatyw Społeczno – Gospodarczych „Lider Forum”, we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Świdniku.
Pierwsze zajęcia rozpoczęto 5 stycznia w S.P nr 4. 9- ego odwiedzono dzieci ze szkoły nr 3, a 11-go   te z „siódemki”. Tego samego dnia prelegent ze świdnickiej Komendy Policji wyszkolił także pierwszaków z S.P nr 5.
W pomoc przy organizacji akcji włączyła się też młodzież z I LO w Świdniku im. W. Broniewskiego.
Wykłady dla najmłodszych przygotowali policjanci z wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdniku oraz Józef Drozd, prezes Stowarzyszenia Forum Inicjatyw Społeczno-Gospodarczych.
Dzieci poznały zasady bezpiecznego poruszania się po mieście i poza nim, a także te dotyczące nadchodzących ferii. Prelekcje prowadzili specjaliści ze świdnickiej Policji, przypominając jak należy zachowywać się na lodowisku i na stoku narciarskim. Przestrzegali również, by nie rozmawiać z obcymi i nie wpuszczać ich do domu pod nieobecność rodziców.
Na koniec dzieci otrzymały podświetlane odblaski ufundowane przez firmę RK Niedziałek.
– Mam nadzieję, że nasze przedsięwzięcie przełoży się na bezpieczeństwo naszych pociech. Był to nadrzędny cel naszych działań – mówi Józef Drozd, prezes Stowarzyszenia „Lider Forum” – Przy okazji udało się zrealizować jeszcze jeden z naszych statutowych celów, jakim jest aktywizacja młodzieży w przestrzeni publicznej. Tu nie sposób nie wspomnieć o zaangażowaniu wolontariuszek ze świdnickiego I LO im. Władysława Broniewskiego. Jestem niezwykle wdzięczny za wsparcie naszej akcji ze strony sponsora oraz pani wicedyrektor Anety Jagieły za zorganizowanie grupy wolontariuszek. Dziękuję też Komendzie Powiatowej Policji za oddelegowanie prelegentów.
Poprzednia inicjatywa „Lider Forum” również cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Listopadowa akcja odbyła się pod hasłem „Wnieśmy radość w ich codzienność”, a skierowana była do podopiecznych Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Świdniku. 15-osobowa grupa uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej PSOUU miała okazję uczestniczyć w rajdzie samochodami terenowym. Asystę radiowozu zapewniła Komenda Powiatowa Policji w Świdniku. Trasa przebiegała leśnymi ostępami, co stanowiło świetną atrakcję dla podopiecznych. Finalnie wycieczka dotarła do gajówki w lesie Rejkowizna, gdzie uczestnicy mogli bawić się przy ognisku i wymieniać wrażenia z przejażdżki. Poczęstunek przygotowało Stowarzyszenie „Lider Forum” oraz pani Agnieszka Kycia, właścicielka firmy „Agryś”.  Oby więcej tak udanych inicjatyw.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close