AKTUALNOŚCI

Nielegalne papierosy u 60-latka

60-letni mieszkaniec gminy Trawniki odpowie przed sądem za posiadanie papierosów bez polskich znaków akcyzy. Świdniccy kryminalni znaleźli w miejscu jego zamieszkania prawie 1000 paczek nielegalnych papierosów. Należność Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku została w tym przypadku uszczuplona na blisko 17000zł.
Policjanci ze Świdnika specjalizujący się w zwalczaniu przestępczości gospodarczej przeprowadzili w czwartek przeszukanie w miejscu zamieszkania 60-letniego mężczyzny z gm. Trawniki. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że w jego posiadaniu może znajdować się większa ilość papierosów bez polskich znaków akcyzy. Podejrzenia policjantów okazały się słuszne, gdyż w mieszkaniu i samochodzie mężczyzny ujawnione zostało ponad prawie 1000 paczek nielegalnych papierosów.

Nielegalny towar został zabezpieczony, a właściciel kontrabandy zatrzymany. Na poczet przyszłej kary zabezpieczono od niego 1000 zł.  Wartość uszczuplenia należności Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku wyniosła w tym przypadku blisko 17000zł. Posiadanie papierosów bez polskich znaków akcyzy stanowi naruszenie przepisów karno-skarbowych i zagrożone jest karą grzywny i przepadkiem nielegalnego towaru.

KPP Świdnik

P.L.

Reklama

 

reklama reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close